19-latka kierująca Audi nie miała szans. Jej samochód został zmiażdżony w zderzeniu z TIR-em

2020-08-01 13:15 Maciej Lubczyński

To był czarny piątek na drogach powiatu bialskiego. Do tragicznego wypadku doszło 31 lipca późnym popołudniem. 19-letnia kierująca Audi wjechała wprost pod ciężarówkę nadjeżdżającą z naprzeciwka, a w wyniku odniesionych obrażeń zginęła na miejscu.

Policjanci z powiatu bialskiego pracowali w piątek 31 lipca na miejscu tragicznego wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło około godziny 17, a zginęła w nim 19-letnia kierująca Audi. Auto, którym jechała zostało doszczętnie rozbite. Zmasakrowany wrak sprawia, że ciężko poznać, że było to Audi A4 B5. Przyczyny wypadku będą wyjaśniane w toku śledztwa.

SprawdźWypadek youtubera w Warszawie! Ford Mustang rozbity w zderzeniu z dwoma innymi autami - WIDEO

Według wstępnych ustaleń, kierująca sedanem zjechała z niewyjaśnionych przyczyn na przeciwległy pas ruchu. Poruszał się nim TIR, prowadzony przez 63-letniego obywatela Białorusi. Mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy - zostało to potwierdzone przez policjantów. Siła uderzenia była potężna - wielotonowy zestaw wylądował w przydrożnym rowie.

Policjanci apelują o rozsądną i bezpieczną jazdę

Policjanci będą szczegółowo odtwarzać przebieg zdarzenia. Nie wiadomo, co było przyczyną tragedii, ale nie wyklucza się zmęczenia bądź zasłabnięcia. Funkcjonariusze apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Mundurowi podkreślają, że ważne jest dostosowywanie techniki jazdy do warunków drogowych, nawierzchni i natężenia ruchu. Starajmy się przewidywać zagrożenia i dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Gdy wybieramy się w dłuższą trasę - starajmy się robić regularne przerwy i wsiadajmy za kierownicę wypoczęci.

Najnowsze