6-latek bez opieki prowadził quada i wpadł do rowu. Dziecko złamało nogę

i

Autor: Policja 6-latek bez opieki prowadził quada i wpadł do rowu. Dziecko złamało nogę

6-latek jechał quadem po publicznej drodze i miał wypadek. Rodzice na to pozwolili

2019-04-29 13:36

Quady to zdecydowanie nie zabawki dla małych dzieci. Zwłaszcza, kiedy mowa o pojazdach typu SAM - czyli własnej, domowej produkcji. Nie wiedzieć dlaczego, opiekunowie 6-letniego dziecka zgodzili się, aby ten bez żadnego nadzoru jeździł po publicznych drogach. Samodzielna jazda zakończyła się wjechaniem do rowu i złamaną nogą.

Wypadek miał miejsce w czwartek 25 kwietnia br. w gminie Nowe Miasteczko. To właśnie tam 6-letni chłopiec bez jakiejkolwiek opieki — lecz za zgodą rodziców — poruszał się quadem po publicznych drogach. W pewnym momencie dziecko straciło panowanie nad czterokołowcem i wpadło do przydrożnego rowu, łamiąc przy tym nogę.

Na miejsce zdarzenia przyjechali funkcjonariusze drogówki w nieoznakowanym BMW oraz pogotowie ratunkowe, które odwiozło malca do szpitala i opatrzyło złamanie.

Dowiedz się: Czy dziecko może jeździć na quadzie? Sprawdź, zanim sprawisz dziecku prezent na komunię

Przepisy mówią jasno, że dziecko do 10 roku nie może poruszać się żadnym pojazdem po drogach publicznych — z wyjątkiem roweru pod opieką os. dorosłej. Pociechy, choć urocze i kochane, nie mają dużej wyobraźni. Dziecko nie zdaje sobie sprawy, do czego może doprowadzić duża prędkość i jak powinno się zachować w sytuacji awaryjnej.

6-latek jechał quadem po drodze publicznej i miał wypadek. Rodzice na to pozwolili

i

Autor: Policja 6-latek jechał quadem po drodze publicznej i miał wypadek. Rodzice na to pozwolili
6-latek jechał quadem po drodze publicznej i miał wypadek. Rodzice na to pozwolili

i

Autor: Policja 6-latek jechał quadem po drodze publicznej i miał wypadek. Rodzice na to pozwolili
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany