69-latek wjechał traktorem w dom sąsiada. Miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu

2019-09-17 9:10 Jan Guss-Gasiński
69-latek wjechał traktorem w dom sąsiada. Miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu
Autor: Policja

Za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie 69-letni mieszkaniec gminy Kurów, który w sobotę 14 września br. wjechał swoim ciągnikiem w dom sąsiada. Następnie mężczyzna chciał wyjechać i uciec od odpowiedzialności, jednak wtedy zawiesił się na podmurówce garażu. Pijanemu traktorzyście grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Sytuacja miała miejsce w sobotę 14 września, kiedy puławski dyżurny został powiadomiony o zdarzeniu z udziałem ciągnika rolniczego, do którego doszło w jednej z miejscowości w gminie Kurów (woj. lubelskie). Po chwili na miejscu zjawił się patrol, który ustalił, że 69-letni mężczyzna wjechał w traktorem na sąsiednią posesję i uderzył w dom, a kiedy traktorzysta próbował wyjechać, zawiesił pojazd na podmurówce garażu.

Sprawdź: Bezdomny zniszczył 20 aut, bo Donald Trump jest mu winien bilion dolarów - ZDJĘCIA

Całe zdarzenie widziała właścicielka domu, która szybko interweniowała i zabrała kierowcy klucze, by uniemożliwić mężczyźnie narobienia większych szkód. Przyczyną tego wszystkiego był alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 69-letni mieszkaniec gminy Kurów miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Za spowodowane szkody i jazdę pod wpływem mężczyzna odpowie przed sądem. Poza utratą prawa jazdy mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat.