Aston Martin DBX wkrótce debiutuje. Znamy CENĘ i wiemy jak wygląda wnętrze luksusowego SUV-a

2019-11-07 12:52 Maciej Lubczyński
Aston Martin DBX - wnętrze
Autor: Aston Martin Aston Martin DBX - wnętrze

Pierwszego SUV-a ze znaczkiem Astona zobaczymy jeszcze w tym miesiącu, ale Brytyjczycy sami podchodzą do sprawy dość niecierpliwie. Kolejnym teaserem, który udostępnili jest zdjęcie wnętrza. Nie ukazuje ono deski rozdzielczej w pełnej krasie, ale odkrywa sporą część tajemnicy.

Premiera luksusowego Astona Martina DBX zaplanowana jest na 20 listopada, ale producent postanowił podzielić się z nami pierwszym zdjęciem wnętrza. Pokazuje ono, jak będzie wyglądać kokpit pierwszego SUV-a marki. 

Sprawdź także: Zbliża się Aston Martin DBX. Brytyjczycy prezentują kolejny teaser - WIDEO

Wraz z teaserem pojawiły się również nowe informacje na temat samochodu. Brytyjczycy chwalą się, że kokpit został dokładnie przemyślany i opracowany z udziałem użytkowników, wyselekcjonowanych również spośród obecnych posiadaczy Astonów. Pozycja za kierownicą była przedmiotem szczególnej troski inżynierów i jej właściwe opracowanie zajęło równe pół roku.

Tylna kanapa powstała za to we współpracy z... dziećmi. To logiczne, biorąc pod uwagę, że to właśnie młodsi pasażerowie spędzają na niej najwięcej czasu. 

Aston Martin zakomunikował również cenę, od jakiej podstawowy DBX będzie startował w cenniku. Wynosi ona 189 000 dolarów, czyli w przeliczeniu na naszą walutę, nieco poniżej 730 tys. złotych. Takie obliczenia nie mają jednak zbyt dużego sensu - w naszym kraju możemy spodziewać się nieco wyższej kwoty niż ta, która wprost wynika z ceny amerykańskiej.

Aston Martin DBX - wnętrze
Autor: Aston Martin Aston Martin DBX - wnętrze