Zbliża się Aston Martin DBX. Brytyjczycy prezentują kolejny teaser - WIDEO

2019-08-20 11:20 Maciej Lubczyński
Aston Martin DBX - Teaser
Autor: Aston Martin Aston Martin DBX - Teaser

Grono marek, które nie mają w ofercie SUV-a wkrótce się pomniejszy. Aston Martin opuszcza to towarzystwo wraz z premierą modelu DBX, która jest już coraz bliżej. By przypomnieć o nadchodzącej nowości, Brytyjczycy zaprezentowali kolejny teaser.

DBX w ruchu mogliśmy już oglądać (i posłuchać) podczas Goodwood Festival of Speed. DBX zbudowany na nowej płycie czerpie korzyści ze współpracy z Daimlerem i będzie napędzany 4-litrowym V8. Ten sam silnik co w DB11 i Vantage zapewni moc 503 KM.

Przeczytaj także: Tesla Model X sama przyśpieszyła! Zniszczyła dwa auta i o mało nie zabiła człowieka - WIDEO

W DBX znajdziemy jednak napęd na 4 koła o sportowej charakterystyce. Oznacza to, że tylna oś będzie faworyzowana, dla lepszych wrażeń z jazdy. Mówi się również o "drift mode", czyli najprościej mówiąc całkowitym odłączeniu przodu. Dla Brytyjczyków istotne mają także być właściwości terenowe, choć zapewne tak jak w przypadku Lamborghini Urus, w terenie najczęściej pojawiać się będzie na spotach reklamowych.

Zamówienia na DBX są już otwarte, a w pełnej krasie samochód ujrzymy pod koniec roku - w grudniu. Aston Martin wiąże spore nadzieje z tym modelem. Biorąc pod uwagę sukces Urusa, który sprawił, że Lamborghini musi limitować jego produkcję, nie sposób się dziwić.