Audi A3 Sportback o wartości 130 tys. zł miało podrobione dokumenty i zmierzało do Rosji

2020-01-14 16:36 Rafał Mądry
Audi A3 Sportback pochodzące z przestępstwa
Autor: Straż Graniczna Audi A3 Sportback pochodzące z przestępstwa

Czarne Audi A3 Sportback w wersji 35 TFSI o szacowanej wartości 130 tys. zł. Takie auto pochodzące z przestępstwa odzyskali 13 stycznia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rutce-Tartak. Do sprawy został zatrzymany obywatel Rosji.

Kontrola samochodu osobowego na rosyjskich numerach rejestracyjnych nie zakończyła się jedynie rutynowym sprawdzeniem dokumentów pojazdu i kierowcy. 31-letni obywatel Rosji przedstawiając funkcjonariuszom Straży Granicznej rosyjski dowód rejestracyjny Audi A3 Sportback, posłuży się podrobionymi dokumentami. Strażnicy zachowali czujność i nie dali się oszukać. 

Zobacz też: Dostawczy Mercedes za 200 tys. złotych odzyskany. Podejrzanemu grozi 5 lat pozbawienia wolności

W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że pojazd może pochodzić z przestępstwa, kierowca wraz z pojazdem został zatrzymany. Auto poddano szczegółowym sprawdzeniom pod kątem legalności pochodzenia. Przeprowadzona kontrola wykazała, że kontrolowany samochód prawdopodobnie został utracony na terenie Hiszpanii. 

Do dalszych czynności zaangażowano Policję. Zatrzymany pojazd wraz z kierowcą został przekazany funkcjonariuszom w Suwałkach celem dalszego postępowania.

Podlaski Oddział Straży Granicznej w minionym 2019 roku odzyskał łącznie 82 pojazdy pochodzące z przestępstwa o wartości ponad 8 mln zł.