Dostawczy Mercedes za 200 tys. złotych odzyskany. Podejrzanemu grozi 5 lat pozbawienia wolności

Kierowca stracił prawo jazdy, a pasażer trafi do więzienia. Był poszukiwany listem gończym
Autor: Policja Kierowca stracił prawo jazdy, a pasażer trafi do więzienia. Był poszukiwany listem gończym

Policjanci ze Zgierza i Głowna, 11 stycznia zabezpieczyli busa marki Mercedes-Benz o wartości 200 tys. który został skradziony na terenie Niemiec. Do sprawy został zatrzymany 30-letni mężczyzna, który usłyszał zarzut paserstwa pojazdu. Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do nawet 5 lat.

W sobotni poranek przed godz. 9.00 zgierscy oraz głowieńscy funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o paserstwo 30-letniego mężczyznę, który podróżował skradzionym na terenie Niemiec busem marki Mercedes-Benz. Wszystko zaczęło się od informacji, jaka trafiła w ręce głowieńskich policjantów. Wynikało z niej, że w Głownie na ul. Sucharskiego miał stać skradziony Sprinter.

Sprawdź: Kierowca Volkswagena najechał na niewidzialnego rowerzystę. Cyklista miał w organizmie 2,5 promila

Na miejscu mundurowi znaleźli opisywany samochód, a gdy tylko zobaczyli wsiadającego do niego mężczyznę, natychmiast podjęli interwencję. Kiedy 30-latek zauważył funkcjonariuszy, rzucił się do ucieczki, jednak po chwili był już w rękach policji. Podczas przeprowadzania czynności funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd, a rzeczoznawca wycenił go na blisko 200 tys. złotych. Następnie podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego śledczy zabezpieczyli dodatkowo elektronarzędzia pochodzące ze skradzionego auta.

Zobacz: Kierowca stracił prawo jazdy, a pasażer trafi do więzienia. Był poszukiwany listem gończym

Teraz mieszkaniec powiatu zgierskiego stanie przed zarzutem paserstwa, za co może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował o oddaniu podejrzanego pod całodobowy dozór policyjny.

Najnowsze