Kierowca stracił prawo jazdy, a pasażer trafi do więzienia. Był poszukiwany listem gończym

2020-01-14 9:52 Maciej Lubczyński
Kierowca stracił prawo jazdy, a pasażer trafi do więzienia
Autor: Policja Kierowca stracił prawo jazdy, a pasażer trafi do więzienia

Kontrola prędkości w Słubicach miała niezbyt przyjemny finał i choć to kierowca stracił prawo jazdy i musi opłacić mandat, to pasażer ma chyba więcej powodów do zmartwień. Okazało się, że był poszukiwany listem gończym.

Policjanci słubickiej drogówki zatrzymali w ostatnich dniach kilku kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym i stracili prawo jazdy. Jeden z zatrzymanych kierowców wiózł pasażera, którego czekają kłopoty większe niż mandat i czasowa utrata prawa jazdy.

Sprawdź także: Dwa rozbite BMW. 19-letni sprawca miał prawo jazdy od 7 miesięcy

W jednym z samochodów zatrzymanych wskutek wykroczenia, jechał 40-letni pasażer, który okazał się być poszukiwany listem gończym. Mężczyzna miał do odbycia 1,5-roczną karę pozbawienia wolności. 

Pozostali zatrzymani tego dnia kierowcy nie mieli na szczęście wyroków skazujących, a ich przewinieniem była "tylko" nadmierna prędkość. Policja przypomina, że stracić prawo jazdy możemy nie tylko w wyniku przekroczenia prędkości, ale również w przypadku przewożenia pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji.