Dwa rozbite BMW. 19-letni sprawca miał prawo jazdy od 7 miesięcy

2020-01-13 19:53 Rafał Mądry
Zderzenie dwóch samochodów BMW
Autor: Policja Zderzenie dwóch samochodów BMW

Chwila nieuwagi i zdarzenie drogowe gotowe. Kętrzyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności, w jakich doszło do wypadku w miejscowości Podlechy (gmina Korsze, woj. warmińsko-mazurskie). 19-letni kierowca BMW wyjeżdżając ze stacji paliw, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu innym BMW i trafił z obrażeniami do szpitala.

Policjanci z gminy Korsze reagując na zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Podlechy, szybko pojawili się na miejscu, gdzie zastali dwa rozbite samochody marki BMW. Pierwszym autem było BMW serii 5 Touring (E39), a drugim BMW serii 3 Compact (E36). 

Pisaliśmy: Przebieg w Audi A4 skręcony o ponad 75 tys. km. Do tego kradzieże paliwa i jazda bez uprawnień

Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze pracujący na miejscu, kierujący jednym z pojazdów 19-letni mieszkaniec Korsz, podczas włączania się do ruchu z wyjazdu ze stacji paliw, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla prawidłowo jadącego w kierunku Korsz pojazdu tej samej marki. Kierował nim 65-letni mieszkaniec gminy, który w wyniku zdarzenia nie odniósł obrażeń. 19-latek wymagał hospitalizacji i z obrażeniami kręgosłupa został przewieziony do szpitala.

Młodemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy, które posiadał od 7 miesięcy. Policjanci zbadali trzeźwość kierowców – żaden z nich nie był pod wpływem alkoholu.

Zderzenie dwóch samochodów BMW
Autor: Policja Zderzenie dwóch samochodów BMW
Zderzenie dwóch samochodów BMW
Autor: Policja Zderzenie dwóch samochodów BMW
Najnowsze