Audi modyfikuje ofertę. Sportowe modele SQ7 i SQ8 z silnikami TFSI V8

2020-09-16 13:55 Jan Guss-Gasiński

Wprowadzenie na rynek nowych SUV-ów spod znaku "S" z silnikami diesla wzbudziło niemałe zamieszanie i rozczarowało wielu klientów. Sportowy SUV bez mocnej benzyny? Te najpierw trafiły do Stanów Zjednoczonych, jednak teraz trafią też do Europy! Modły fanów Audi zostały wysłuchane — benzynowe silniki V8 są już dostępne w modelach SQ7 i SQ8.

Po ponad roku niemiecki producent z Ingolstadt prezentuje Audi SQ7 oraz SQ8 z nowymi, benzynowymi silnikami TFSI. Wszystko za sprawą europejskich klientów, którzy nie mogli się pogodzić z faktem, że sportowe SUV-y spod znaku "S" są dostępne wyłącznie z mocnymi silnikami diesla. Zdaniem wielu fanatyków marki, przeczyło to idei sportowych wersji.

Osiągi godne sportowego SUV-a

Ostatecznie, modły zostały wysłuchane! Gama silnikowa modeli Audi SQ7 i SQ8 została wzbogacona o podwójnie doładowany silnik benzynowy TFSI o pojemności 4 litrów, który generuje moc 507 KM i 770 Nm maks. momentu obrotowego. Za przenoszenie napędu na wszystkie cztery koła (quattro) odpowiada 8-stopniowa skrzynia tiptronic. W efekcie jednostka V8 biturbo pozwala w tych autach na przyśpieszenie od 0 do 100 km/h 4,1 sekundy. Prędkość maksymalna zablokowana elektronicznie wynosi 250 km/h.

Premiera tuż za rogiem

Nowe modele spod znaku S już w standardzie będą wyposażone m.in. w układ czterech kół skrętnych oraz sportowe zawieszenie pneumatyczne. Za dopłatą klienci będą mogli dołożyć sportowy mechanizm różnicowy lub system stabilizacji przechyłu pojazdu. Modele SQ7 i SQ8 napędzane nowymi benzynami TFSI zadebiutują w europie jesienią 2020 roku. Ceny i pełne wyposażenie poznamy lada moment.

KLIKNIJ -  TEST Audi SQ7 4.0 TDI V8 435 KM

Najnowsze