Audi RS Q8 zostało najszybszym SUV-em na Nurburgringu, jeszcze przed oficjalnym debiutem - WIDEO

2019-11-07 11:37 Maciej Lubczyński
Audi RS Q8 z rekordowym czasem na Nurburgringu
Autor: Nurburgring - YouTube Audi RS Q8 z rekordowym czasem na Nurburgringu

Najszybszy SUV Audi jeszcze nie zadebiutował, ale zdążył już odwiedzić Nurburgring. RS Q8 w produkcyjnej wersji wpadło na słynny tor pobić rekord czasu okrążenia w swojej klasie i z pomocą kierowcy, Franka Stipplera zrealizowało plan, pokonując pełne kółko w 7:42.253.

Szybkie wersje SUV-ów prześcigają się w kręceniu coraz lepszych czasów na Pętli Północnej toru Nurburgring. Audi, jeszcze nim oficjalnie zaprezentowało najszybszą odmianę Q8, wysłało je na tor, by pobić rekord należący do Mercedesa GLC 63 S. Można powiedzieć, że swoim wynikiem zmiażdżyło nieco mniejszego rywala.

Sprawdź także: TEST Audi Q8 50 TDI 3.0 V6 286 KM: podróżowanie w nowym wymiarze

Z 4-litrowym V8 pod maską, Audi RS Q8 ma osiągi wystarczające, by przejechać tor w czasie 7:42.253, a podczas szybkiego kółka rozpędza się maksymalnie do około 300 km/h. Rekordowy czas należący do Mercedesa został pobity aż o 7 sekund!

Prowadzone przed doświadczonego Franka Stipplera Audi RS Q8 osiągnęło rezultat bliski samochodom takim jak Nissan GT-R, Ferrari 599 GTB czy Lamborghini Murcielago SuperVeloce. Zobaczcie wideo z okrążenia: