Autokar nie spełniał żadnych norm. Miały nim jechać przedszkolaki

2021-10-14 10:42
Kontrola autokaru. Pojazd został usunięty z ruchu
Autor: Policja Kontrola autokaru. Pojazd został usunięty z ruchu

Policjanci z jędrzejowskiej drogówki wyeliminowali z ruchu szkolny autokar, którym dzieci miały pojechać na wycieczkę. Powodem zatrzymania dowodu rejestracyjnego był nieszczelny układ wydechowy, kompletnie zużyte opony oraz brak aktualnego badania technicznego. Jakby tego było mało, mężczyzna nie rejestrował swojego czasu pracy. Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.

W poniedziałek 11 października policjanci jędrzejowskiej drogówk (woj. świętokrzyskie) zjawili się w rejonie z przedszkoli w gminie Jędrzejów. W trakcie kontroli autokaru, który miał zabrać małe dzieci na wycieczkę, okazało się, że pojazd stoi na kompletnie zużytych oponach, ciekną z niego płyny eksploatacyjne, a kierujący pojazdem nie rejestruje czasu pracy.

Dodatkowo wyszło na jaw, że pojazd nie ma aktualnych badań technicznych. Efektem przeprowadzonej kontroli autobusu był zatrzymany dowód rejestracyjny, a co za tym idzie jego całkowite wyeliminowanie z dalszej jazdy. Kierowca został ukarany mandatem, a właściciel firmy zostanie ukarany administracyjnie.

qz-NKwN-wPhe-6euY

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE