Roztrzaskali się na ogrodzeniu. Dachowali, bo kierowca miał 3 promile

2021-10-13 11:02
Roztrzaskał się na ogrodzeniu. W organizmie miał 3 promile
Autor: Policja Roztrzaskał się na ogrodzeniu. W organizmie miał 3 promile

Nocną przejażdżkę 31-latek skończył w celi, a jego starszy brat w szpitalu. Winny temu jest kierowca Opla, który utracił kontrolę nad autem i roztrzaskał auto o ogrodzenie. Jak się okazało, kierujący autem mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Burcu (woj. lubelskie), policjanci otrzymali po godz. 22.00. Mundurowi którzy przyjechali we wskazane miejsce dowiedzieli się, że w wypadku uczestniczył Opel Insignia, który po uderzeniu w ogrodzenie posesji wywrócił się na dach. Przed przybyciem policjantów strażacy z miejscowej OSP wydostali z pojazdu 34-letniego pasażera.

Podczas prowadzenia czynności funkcjonariusze ustalili wstępnie, że kierujący Oplem 31-letni brat pokrzywdzonego, najprawdopodobniej wskutek nadmiernej prędkości zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie pobliskiej posesji. Siła uderzenia była tak duża, że rozpędzony samochód uszkodził około 30 metrów płotu. Dodatkowo okazało się, że 31-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi.

Straci uprawnienia i słono zapłaci

Sprawcy grozi co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna i nawet kilka lat pozbawienia wolności. To nie wszystkie konsekwencje. Będzie jeszcze musiał zapłacić co najmniej po 5000 złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Mężczyzna najprawdopodobniej będzie też musiał pokryć koszty naprawy ogrodzenia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE