BMW wjechało w pociąg. Wiadomo, czemu kierowca się ulotnił

2022-06-21 9:45
BMW wjechało w pociąg. Ominął rogatki i o mało nie zginął
Autor: Policja BMW wjechało w pociąg. Ominął rogatki i o mało nie zginął

W sobotę (18 czerwca) w Trawnikach (woj. lubelskie) kierujący BMW wykazał się totalnym brakiem rozsądku. Mężczyzna w pośpiechu ominął rogatki i wjechał w pociąg relacji Chełm - Lublin. Po wypadku 30-latek i 18-letnia pasażerka uciekli z miejsca zdarzenia. Po krótkim czasie złapali ich dzielnicowi, którzy znaleźli w aucie twarde narkotyki.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym w Trawnikach (woj. lubelskie) w sobotę, 18 czerwca o godzinie 8:30. Na zabezpieczonym nagraniu z monitoringu widać, jak kierujący BMW omija opuszczoną zaporę, a następnie bez zahamowania wjeżdża w pędzący pociąg. Po krótkiej chwili z pojazdu wychodzi młoda pasażerka, a tuż za nią kierujący autem mężczyzna. Niedługo później oboje oddalili się z miejsca zdarzenia, porzucając rozbite auto. Niespełna dwie godziny później sprawca zdarzenia wraz ze swoją towarzyszką zostali zatrzymani w miejscowości Ewopole przez funkcjonariuszy świdnickiej komendy.

ZOBACZ - Kierująca Porsche ofiarą własnej głupoty. Straciła uprawnienia i dostała 2500 zł kary

Autem wieźli narkotyki

Podczas legitymowania zatrzymanych okazało się, że kierującym autem był 30-latek, natomiast jego pasażerką 18-latka. Na szczęście oboje nie odnieśli poważnych obrażeń. Badanie na obecność alkoholu niczego nie wykazało, jednak na tym czynności się nie skończyły. Mundurowi przeprowadzili także test na zawartość środków odurzających w organizmie kierującego. Wszystko przez amfetaminę, którą funkcjonariusze znaleźli w rozbitym BMW. 

Ominął zapory - co za to grozi?

Od 1 stycznia za niezastosowanie się do obowiązku zatrzymania i ominie opadające rogatki, grozi mandat w wysokości 2000 zł oraz 4 punkty karne - od września br. będzie to aż 10 punktów. Tyczy się to nie tylko kierowców samochodów, ale także motocyklistów i rowerzystów.

Patologia na przejazdach kolejowych

Każdego roku dochodzi w Polsce do blisko 400 wypadków na torach, które w całym roku wstrzymują ruch na ok. 600 godzin, nie wspominając już o tym, że giną ludzie - w ubiegłym roku na przejazdach kolejowych zginęło prawie 50 osób.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE