Bogaty życiorys i ogromny majątek. Czym jeździ Radosław Sikorski?

Radek Sikorski to jeden z najbogatszych polskich polityków. Równie bogate jest jego doświadczenie - były Minister obrony narodowej, szef MSZ i marszałek Sejmu, dziś zajmuje wysokie stanowiska w unijnych strukturach i, jak wynika z jego oświadczenia majątkowego, ma w garażu niejedną ciekawą maszynę.

Kariera Radosława Sikorskiego nie ogranicza się do polityki. Za swoją działalność dziennikarską otrzymał w 1988 roku nagrodę World Press Photo, a jego praca naukowa pozwoliła mu zostać wykładowcą Uniwersytetu Harvarda. Europarlamentarzysta na co dzień mieszka w dworze w Chobielinie, a w garażu ma niejedną ciekawą maszynę. Jego oświadczenie majątkowe pozwala uchylić rąbka tajemnicy.

SprawdźJaki samochód ma Patryk Jaki? Europoseł jeździ LIMUZYNĄ wartą krocie!

Z dokumentów możemy się dowiedzieć, jaki samochód ma Radek Sikorski, ale nie trzeba zaglądać w oświadczenie, żeby wiedzieć, że jest również posiadaczem motocykla z koszem, wyprodukowanego w 1978 roku. Wojskową maszynę wielokrotnie pokazywał na swoim koncie na Instagramie. 

Motocykl, ciągnik i dwa SUV-y

W garażu europosła parkują również 2 podwyższone samochody. Pierwszym jest crossover Nissan Qashqai z 2010 roku, a drugim Land Rover Discovery z 2015 roku. To już "poważny" SUV, który doskonale poradzi sobie z dala od utwardzonych nawierzchni. Kilkuletni Land Rover Discovery jest dziś wart około 140 000 zł. To stan "parku maszynowego" na koniec 2019 roku. Ciekawe, czy nowe pojazdy pojawiły się w garażu w Chobielinie? 

Wreszcie - maszyny rolnicze. Taki pojazd również znalazł się w oświadczeniu majątkowym Radka Sikorskiego. To ciągnik marki John Deere, równolatek Land Rovera. Na finansowanie zakupu traktora, Sikorski wziął pożyczkę w wysokości 30 tys. złotych.

Najnowsze