Brak skupienia doprowadził do przerażającego wypadku. Dwa auta rozbiły się na autostradzie - WIDEO

2019-09-17 13:16 Jan Guss-Gasiński
Brak skupienia doprowadził do przerażającego wypadku. Dwa auta rozbiły się na autostradzie
Autor: Youtube/Wan Yu

Sytuacje, w których dochodzi do zajechania komuś drogi, zdarzają się bardzo często, jednak rzadko kiedy kończą się dachowaniem. Do jednego z takich zdarzeń doszło na drodze szybkiego ruchu w Stanach Zjednoczonych, kiedy kierujący Hondą Accord chciał wjechać na skrajnie lewy pas, tuż przed maskę Lexusa IS. Niestety, panika i strach przed zderzeniem doprowadził do zderzenia dwóch samochodów. Całość uchwyciła kamera.

W pierwszych sekundach nagrania nie zanosi się na wypadek. Wszystkie auta jadą ze stałą prędkością, a pogoda dopisuje. Chwilę później po prawej stronie pojawia się Honda Accord, która z włączonym kierunkowskazem zaczyna zmieniać pas ruchu. Wydawałoby się, że to wszystko, jednak kierowca kontynuuje manewr bez zachowania szczególnej ostrożności na zbliżającego się skrajnie lewym pasem Lexusa.

Sprawdź: Cadillac przemyka na czerwonym. To nie skończyło się dobrze - WIDEO

Kiedy błotniki samochodów dzieli zaledwie metr, kierowca Lexusa IS odbija gwałtownie w lewo, jednak ze względu na betonowe barierki decyduje się wrócić na swój tor. W tym momencie spotykają się dwa japońskie sedany, a uderzenie w tylną oś Accorda powoduje utratę kontroli nad samochodem i zderzeniem obydwu aut z betonową ścianą. W przypadku Lexusa skończyło się na poobijaniu całej karoserii, jednak kierowca Hondy nie miał tyle szczęścia, ponieważ auto zaczęło koziołkować.

Zobacz: Bezdomny zniszczył 20 aut, bo Donald Trump jest mu winien bilion dolarów - ZDJĘCIA

Choć do wypadku doprowadziła chwila nieuwagi, to skutki są przerażające. Na ten moment nie ma żadnej informacji na temat stanu zdrowia uczestników wypadku, jednak mamy nadzieję, że nikomu nic się nie stało.

Najnowsze