Brawurowa jazda Hondą przez miasto. 19-latek stracił prawo jazdy - WIDEO

2019-09-12 3:25 Rafał Mądry
136 km/h przez miasto
Autor: Policja 136 km/h przez miasto

Mundurowi nieustannie wysyłają apele do użytkowników dróg o rozwagę i rozsądek oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Prędkość wciąż stanowi jedną z głównych przyczyn wypadków w Polsce, a przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h jest przez kierowców nagminne. Za takie wykroczenie prawo jazdy jest zatrzymywane na 3 miesiące.

Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Jednym z kierowców, który za takie przewinienie ostatnio stracił uprawnienia, był 19-letni kierujący Hondą Accord. W godzinach nocnych 7 września w Lublinie, młody mężczyzna jadąc ulicami miasta na liczniku miał aż 136 km/h. Z racji wieku nie nacieszył się więc długo swoim prawem jazdy. Poza tym mundurowi patrolujący drogi nieoznakowanym radiowozem, którzy uwiecznili wyczyn kierowcy na nagraniu, ukarali go 500-złotowym mandatem. Za tak rażące przekroczenie dopuszczalnej szybkości taryfikator przewiduje 10 punktów karnych. 

Zobacz innego pirata: Rażące przekroczenie prędkości przez 20-latka zakończone odebraniem prawa jazdy - WIDEO

Odpowiedzialności nie uniknął również drugi kierujący czerwoną Hondą Civic, widoczną na tym samym nagraniu. Mężczyzna poruszał się autem niesprawnym technicznie - z powodu braku tylnych świateł jechał z włączonym światłem przeciwmgielnym. Niebezpieczne zachowania kierujących Hondami, polegające na przekraczaniu prędkości i nagłej zmianie pasów ruchu można obejrzeć na opublikowanym przez policję nagraniu.

Najnowsze