Wojsko wyprzedaje pojazdy! Można za bezcen UPOLOWAĆ Passata i Poloneza

2020-11-06 18:35 Rafał Mądry

Volkswagen Passat B5, UAZ, strażacki Jelcz, Polonez sanitarka, kuchnie polowe czy pakiety z wojskowymi ubraniami - to tylko część pozycji, które można kupić na przetargu organizowanym przez Wojsko Polskie. W samym oddziale Regionalnym AMW w Bydgoszczy na nabywców czeka 165 pozycji prosto z wojskowych magazynów. Otwarcie ofert odbędzie się 19 listopada 2020 r. Zyski ze sprzedaży Agencja przekaże na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych.

Przetargi wojskowe powinny zainteresować wszystkich, którzy szukają pojazdów. W Warszawie, Poznaniu, Bydgoszczy, Gdyni czy Zielonej Górze na nowych właścicieli czekają m.in.: rozgłośnia na UAZ-ie 452 wyceniona na 7 tys. zł., sanitarny Polonez z silnikiem 1.6 GLI z 1997 r. w cenie wywoławczej 4 tys. zł, kilka Honkerów wycenionych od 6 tys. zł czy dostawcze Lubliny II 3324 za co najmniej 2 tys. zł. W ofercie znajdziemy też samochody ciężarowe marki Jelcz i Star. Jeden w wersji ratowniczo-gaśniczej (cena wywoławcza: 10 tys. zł), jedna polewarko-zmywarka oraz dwie cysterny paliwowe (8 tys. zł za sztukę). Volkswagen Passat B5 z silnikiem 1.8 Turbo w wersji Comfortline z rocznika 2002 ma cenę wywoławczą 2200 zł. Fiat Ducato 2.0 JTD z 2001 r. to wydatek minimum 1200 zł. Cała lista z pojazdami tutaj - KLIKNIJ i SPRAWDŹ.

Przeczytaj: 6 pojemnych kombi do 15 000 zł. Nie trzeba majątku, by kupić praktyczny wóz

Bardzo ciekawy jest przykładowy nadchodzący przetarg w oddziale AMW w Bydgoszczy. W ofercie jest duży wybór pakietów, których ceny wywoławcze zaczynają się już od 40 zł w przypadku szelek do oporządzenia, a kończą na 40 tys. zł za olej okrętowy. W pakietach znajdziemy też narzędzia warsztatowe, sprzęt remontowy, oświetleniowy, akcesoria i odzież medyczną, części zamienne do samochodów Star i UAZ oraz kilkanaście zestawów z wojskową odzieżą i ekwipunkiem. Od mieszanych pakietów z artykułami mundurowymi po komplety dresów, kurtek, ocieplanych spodni zimowych, hełmów stalowych czy zasobników.

Wojsko Polskie wyprzedaje samochody
Autor: materiały prasowe Wojsko Polskie wyprzedaje samochody

Do wzięcia są też narzędzia i maszyny, które mogą przydać się w pracach porządkowych w sezonie jesiennym i zimowym. Na przetargu kupimy m.in. dmuchawę do liści marki Husqvarna czy odśnieżarki spalinowe. Wśród wystawionych pozycji znajdziemy też tak zróżnicowane produkty, jak kuchnia polowa KP-340 z wyposażeniem (4500 zł), pianino Legnica M110 B-315 (500 zł), manekin ambu do nauki resuscytacji z oprogramowaniem i komputerem (5700 zł), aparat nurkowy P-22/UAN-82 (600 zł), stoły bilardowe (400 zł) czy zestawy stolarsko-ciesielskie (600 zł).

Sprawdź: Szukamy tanich aut, sprowadzamy coraz starsze - RAPORT

Potencjalni nabywcy będą mogli obejrzeć poszczególne pozycje przetargowe w miejscach ich składowania – jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna - 9 i 10 listopada br. Szczegóły dostępne są na stronie Agencji w zakładce „Uzbrojenie i sprzęt wojskowy/Sprzęt wojskowy i wyposażenie/Sprzedaż przetargowa”.

Ofertę należy złożyć do 19 listopada 2020 roku do godz. 10:00. Warunkiem udziału w planowanym przetargu jest wpłata wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej wybranej pozycji, a także złożenie oferty na specjalnym formularzu. Do oferowanej ceny zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23%. Otwarcie ofert nastąpi 19 listopada o godz. 13:00 w siedzibie Oddziału Regionalnego AMW przy ul. Gdańskiej 163A w Bydgoszczy.

Najnowsze