4-tonowy gigant utknął w Bydgoszczy. Straż miejska nie mogła go odholować

2022-05-17 15:47
Ford Super Duty stanął na strefie wyłączonej z ruchu
Autor: Straż miejska w Bydgoszczy Ford Super Duty stanął na strefie wyłączonej z ruchu

Potężny, amerykański pickup prawie wygrał ze strażnikami miejskimi z Bydgoszczy. Ford Super Duty, którego kierowca zaparkował w niewłaściwym miejscu, nie dał się tak łatwo odholować. Potrzebne były na to 3 godziny, wyzwania podjęły się 3 lawety, a pożądany efekt przyniósł dopiero specjalny zestaw do holowania ciężarówek.

Strażnicy miejscy rozprawiają się z niewłaściwie parkującymi kierowcami na różne sposoby. Mandaty, blokady na koła, a w ostateczności - holowanie. Wydawałoby się, że to rutynowa czynność, jednak gdy mówimy o 4-tonowym, ponad 6-metrowym pojeździe, sprawy nieco się komplikują. Nieprzystający do europejskich norm Ford Super Duty napsuł krwi funkcjonariuszom z Bydgoszczy, którzy chcieli usunąć źle zaparkowane auto ze strefy wyłączonej z ruchu. Cała operacja trwała znacznie dłużej niż "standardowe" holowanie.

Ford Super Duty to jeden z największych pickupów, należących do klasy aut takich jak RAM 3500 czy GMC Sierra. Jak donosi portal 40ton.net, na miejsce przyjechały m.in. Renault Mascott czy Mercedes Actros. Obie lawety okazały się być zbyt małe, by pomieścić giganta zza Wielkiej Wody. Ford Super Duty w wydaniu Mega Raptor przez 3 godziny tkwił w niedozwolonym miejscu, a bezradni strażnicy miejscy wytaczali coraz cięższe działa.

Holowanie Forda w Bydgoszczy powiodło się za trzecim razem

W skutecznym odholowaniu pickupa pomógł dopiero specjalny holownik przeznaczony do ciężarówek. Niecodzienne rozwiązanie ostatecznie umożliwiło usunięcie Forda Super Duty z ulicy Pocztowej w Bydgoszczy. Relacją zdjęciową ze skomplikowanej i długotrwałej operacji, strażnicy miejscy pochwalili się na swojej stronie. Nietrudno zauważyć, że europejskie Renault wygląda przy amerykańskim Fordzie jak zabawka!

Próba odholowanie Forda Super Duty
Autor: Straż Miejska Próba odholowanie Forda Super Duty
Sonda
Czy otrzymałeś kiedyś mandat za złe parkowanie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE