Chwila nieuwagi i mocny strzał! Pijany kierowca nie patrzył przed siebie

2021-10-11 11:35
Pijany kierowca nie patrzył przed siebie
Autor: Policja Pijany kierowca nie patrzył przed siebie

Nieuważny kierowca BMW trafił do policyjnego aresztu po tym, jak w stanie nietrzeźwości z impetem najechał na tył innego auta, którego kierująca ustępowała pierwszeństwa pieszym. Podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia okazało się, że sprawca miał we krwi ponad promil alkoholu. Zatrzymany 41-latek odpowie przez sądem.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotę 9 października przed południem. Zgłoszenie o zderzeniu dwóch aut przy ul. 18 Stycznia, Brodnicki dyżurny (woj. kujawsko-pomorskie) otrzymał chwilę przed godz. 12.00. Na miejsce udali się policjanci ruchu drogowego, którzy wstępnie ustalili, co było przyczyną. Kierujący BMW mężczyzna miał nie dostosować prędkości do warunków drogowych i najechać z impetem na tył Opla Corsy. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Wszystko przez procenty

Dalsze czynności policjantów wykazały, że za wszystkim stoją procenty. Kierowca BMW miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano uprawnienia i przewieziono go do policyjnego aresztu w Brodnicy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 41-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wirtualny alkomat - skorzystaj z kalkulatora promili

Krok 1 z 3, podaj swoje informacje

18-99 lat
cm
kg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE