Citroen C5 powraca do klasy średniej. Francuzi uchylają rąbka tajemnicy - WIDEO

Nowy Citroen C5 - zwiastun
Autor: Citroen Nowy Citroen C5 - zwiastun

A jednak, nowy Citroen C5 powróci do klasy średniej. Jak przystało na francuską markę, będzie awangardowo i odważnie. Citroen opublikował teaser, który zapowiada premierę auta. Ta odbędzie się 12 kwietnia 2021 i to właśnie wtedy poznamy szczegóły dotyczące rozwiązań technicznych i wyposażenia.

Spodziewaliście się ofensywy modelowej po Citroenie? Francuzi idą za ciosem i po nowym C4 zaprezentują nowego Citroena C5. Wygląda na to, że te samochody wiele łączy, przynajmniej w kwestii stylistyki. Nadchodzący model klasy średniej poznamy w pełnej krasie już 12 kwietnia tego roku.

SprawdźGdy go odśnieżałem, zasięg znikał w oczach. Elektryczny Citroen ë-C4 - TEST, OPINIA, GALERIA

Póki co musimy zadowolić się skąpą zapowiedzią. Teaser, choć nie ujawnia zbyt wiele, wskazuje że możemy spodziewać się auta w stylu bardzo zbliżonym do nowego C4. Wskazuje to na podniesione nadwozie o opadającej linii dachu i zastosowanie specyficznie ukształtowanych świateł, które wyróżniają nowe modele Citroena.

Pod maską najprawdopodobniej zobaczymy dobrze znane podzespoły

Do 12 kwietnia możemy się bawić w zgadywanie, ale wygląda na to, że technicznie samochód zaczerpnie wiele rozwiązań z Peugeota 508. Samochody przynależą bowiem do jednej klasy, choć nie ma co ukrywać - to C5 będzie tym mniej standardowym i bardziej awangardowym krewnym. 

Niewykluczone, że wiele rozwiązań i szczegółów zostanie przeniesione z modelu C5 Aircross. Nie zdziwiłby nas również fakt, gdyby C5 było de facto lekko obniżoną wersją C5 Aircrossa, z opadającą linią dachu. Wszystko wyjaśni się już za kilka dni.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze