Co za marny kierowca! Ledwo rozpoczęte wyprzedzanie zakończone efektownym kozłem - WIDEO

2020-07-13 12:58 Rafał Mądry
Ledwo rozpoczęte wyprzedzanie zakończone efektownym kozłem
Autor: Idiot UK Drivers Exposed / Facebook Ledwo rozpoczęte wyprzedzanie zakończone efektownym kozłem

Tak źle wykonany manewr wyprzedzania to prawdziwa rzadkość. Osoba kierująca kompaktowym Audi do tego stopnia nieumiejętnie zabrała się za wymijanie ciężarówki, że tuż po rozpoczęciu manewru zaliczyła efektownego kozła. Na szczęście prędkość była niewielka i skończyło się tylko na rozbitym samochodzie.

Do tej niesamowitej sytuacji drogowej doszło w Wielkiej Brytanii. W tym przypadku nie można mówić o pośpiechu czy brawurze. Zabrakło zwyczajnie wyobraźni i doszło do kiepskiego oszacowania odległości między pojazdami. Na nagraniu z monitoringu widać, że już sam początek manewru poszedł bardzo źle. Po wciśnięciu gazu przez osobę kierującą osobówka od razu najechała lewym bokiem na tył ciężarówki, przechyliła się i została natychmiast wystrzelona w powietrze. Audi fiknęło efektownego kozła i porozbijane wylądowało ostatecznie na kołach.

Zobacz również: TRAGICZNY wypadek w Makowcu. Kierowca BMW zginął w zderzeniu z TIR-em - ZDJĘCIA

Szczęście w nieszczęściu, że w tym zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał. Dobrym refleksem wykazał się pieszy przechodzący chodnikiem, który usłyszał, że coś dzieje się za jego plecami i czym prędzej dał dyla przed siebie. Gdyby pieszy miał na przykład w uszach słuchawki, wówczas pewnie w ogóle nie zareagowałby i finał tego zdarzenia mógłby być zupełnie inny. 

Najnowsze