Czy nowy Golf R poradzi sobie z Mercedesem-AMG A 45 S? Pojedynek piekielnie szybkich hot-hatchy

Volkswagen Golf R vs Mercedes-AMG A 45 S
Autor: Carwow Volkswagen Golf R vs Mercedes-AMG A 45 S

Najnowszy hot hatch Volkswagena jest mocniejszy od poprzednika, ale czy to wystarczy, by dorównać Mercedesowi-AMG A 45 S? Różnica mocy między tymi samochodami jest porażająca, a suche dane techniczne wskazują jednoznacznego zwycięzcę. Jak wygląda ten wyścig w praktyce? Mercedes czy Volkswagen? Kto poradził sobie w tym starciu lepiej?

Moc i osiągi współczesnych hot-hatchy stoją dziś na poziomie supersamochodów sprzed 10-15 lat. Niedorzecznie szybkie hatchbacki są dziś przystępne jak nigdy wcześniej, a producenci ścigają się po tytuł najlepszego. Pod względem mocy, na szczycie stoi dziś Mercedes-AMG A 45 S z 421-konnym silnikiem 2.0. Nowy Volkswagen Golf R jest o 101 KM słabszy, ale nawet 300-konny poprzednik miał znakomite osiągi.

SprawdźPlebiscyt World Car Of The Year 2021 rozstrzygnięty! Oto Światowy Samochód Roku

Rzut oka w dane techniczne zdradza, że to Mercedes-AMG A 45 S jest faworytem tego starcia. Katalogowe liczby mówią o przyspieszeniu do setki w czasie 3,9 sekundy. Volkswagen Golf R potrzebuje na to 4,7 sekundy. Przepaść? Na żywo można się zdziwić.

Zobaczcie film, by przekonać się kto wygrał starcie. Pewne jest, że choć Mercedes nie został zdetronizowany pod względem mocy, nowy Volkswagen Golf R również jest bardzo szybkim samochodem, który na drodze zaskoczy niejednego większego i mocniejszego rywala. Jeśli weźmiemy pod uwagę cenę, która w przypadku Golfa jest znacznie niższa, auto wydaje się całkiem ciekawą alternatywą dla hot-hatchy marek premium.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze