Plebiscyt World Car Of The Year 2021 rozstrzygnięty! Oto Światowy Samochód Roku

2021-04-21 10:16 Rafał Mądry
Volkswagen ID.4 z tytułem World Car Of The Year 2021
Autor: Volkswagen Volkswagen ID.4

Poznaliśmy oficjalnie zwycięzcę plebiscytu World Car Of The Year 2021. Dziennikarze z całego świata przyznali swoje głosy finałowym autom, spośród których wyłonionym zwycięzcą okazał się samochód elektryczny. Światowy Samochód Roku 2021 to Volkswagen ID.4.

Konkurs na Światowy Samochód Roku to jedna z najbardziej prestiżowych konkurencji w świecie motoryzacji. Startują w nim marki z całego świata, a za ocenę odpowiada międzynarodowe jury, które w tym roku składało się z 93 dziennikarzy motoryzacyjnych z 24 różnych krajów. Samochody, które kwalifikują się do konkursu muszą być produkowane w co najmniej 10 000 egzemplarzy rocznie i oferowane na co najmniej dwóch kontynentach. Nagroda przyznawana jest w kilku kategoriach. Poza nagrodą główną dochodzą dodatkowe tytuły: luksusowego samochodu roku, sportowego samochodu roku, miejskiego samochodu roku oraz designu roku. Laureatem w najważniejszej kategorii World Car Of The Year 2021 został Volkswagen ID.4. Ten niemiecki SUV jest pojazdem w pełni elektrycznym (TUTAJ przeczytasz nasz test). Jurorzy konkursu szczególnie docenili przyjazność ID.4 dla środowiska, która objawia się brakiem lokalnej emisji CO2, a także innowacyjne rozwiązania zastosowane w tym modelu. To już trzeci raz w liczącej 17 lat historii plebiscytu, kiedy główną nagrodę zdobywa auto „na baterie”. Wcześniej udało się to Nissanowi LEAF (2011 rok) oraz Jaguarowi I-Pace (2019 rok).

Światowy Samochód Roku – World Car of the Year

Volkswagen ID.4

Luksusowy Samochód Roku – World Luxury Car

Mercedes-Benz Klasy S

Sportowy Samochód Roku – World Performance Car

Porsche 911 Turbo

Miejski Samochód Roku – World Urban Car

Honda e

Design Roku – World Car Design

Land Rover Defender

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze