Czym jeździ Michał Dworczyk? Człowiek Morawieckiego ma skromny, miejski samochodzik

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk nie musi się raczej martwić o samochód. Pełniąc tak ważną funkcję, ma dostęp do rządowych limuzyn. W jego oświadczeniu majątkowym możemy jednak przeczytać, że ma też prywatny wóz. To pojazd, który rzadko widuje się w garażach polityków.

Ten samochód znają wszyscy, ale najczęściej jeżdżą nim dostawcy pizzy lub miejscy kurierzy. Okazuje się, że posiadaniem takiego wozu może się również pochwalić Michał Dworczyk. Oświadczenie majątkowe szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zdradza, jakie auto posiada.

Sprawdź: Bogaty życiorys i ogromny majątek. Czym jeździ Radosław Sikorski?

Mowa o Fiacie Panda z 2015 roku. Taki ekonomiczny, miejski wóz został wskazany przez Michała Dworczyka w punkcie "mienie ruchome". Wartość kilkuletniej Pandy została w 2019 roku określona na 19 000 zł. 

Fiat Panda
Autor: Fiat Fiat Panda

Już nie z Tychów, ale wciąż lubiana w Polsce

Niedroga Panda to samochód, który pokochali nie tylko Włosi. W przeciwieństwie do poprzedniej generacji, nie jest już produkowana w tyskiej fabryce, ale we włoskim zakładzie Pomigliano d'Arco. Model zadebiutował w 2011 i, jak przystało na Fiata, rękami i kołami broni się przed zakończeniem produkcji. Nieśmiertelna Panda jest już wytwarzana od 10 lat i wciąż znajdują się na nią chętni kupcy.

Miejskie auto jest również dostępne w wariancie 4x4, a domyślnym wyborem w 2021 roku jest jednostka 1.0 Hybrid, taka sama jak w testowanym przez nas niedawno Fiacie 500. Fiat Panda mógł mieć jednak pod maską wolnossące 1.2, diesla 1.3 czy dwucylindrowy silnik TwinAir. Dźwięk dwóch cylindrów to jednak melodia przeszłości. Dziś, najtańsza wersja z 1-litrową "miękką hybrydą" to wydatek 46 200 zł

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze