Debiut nowego małego SUV-a Toyoty już w Genewie. Co wiemy o tym aucie?

2020-02-18 10:01 Rafał Mądry
Toyota zapowiada SUV-a klasy B
Autor: Toyota

Gama SUV-ów Toyoty w Europie zostanie w tym roku wzbogacona o nowy subkompaktowy model. Pojazd ten będzie zbudowany na platformie GA-B, czyli tej samej, z której korzysta nowy Yaris. Auto otrzyma wyróżniający się wygląd i będzie pozycjonowane pośród SUV-ów segmentu B.

Toyota w komunikacie prasowym informuje, że ten samochód łączy wieloletnie doświadczenia w produkcji miejskich aut z dziedzictwem pioniera segmentu SUV. Pojazd ma podwyższony prześwit, nie zabraknie inteligentnego napędu na wszystkie koła, a pod maską najnowszej technologii hybrydowej. Na pierwszej fotografii zapowiadającej to auto widać jedynie zaciemniony fragment tyłu oraz logotyp Hybrid AWD-i.

Przeczytaj: To najmocniejsze 3 cylindry na świecie! Toyota GR Yaris zaprezentowana w Warszawie - ZDJĘCIA, dane techniczne

Wiadomo, że nowy, mający się wyróżniać indywidualnym charakterem pojazd klasy B-SUV, będzie produkowany razem z Yarisem w Toyota Motor Manufacturing France. Modułowość konstrukcji platformy GA-B sprawia, że można na niej z zbudować różne samochody o różnych wymiarach i rozstawie osi. Takiego auta w europejskim portfolio modelowym Toyoty brakowało.

Jak będzie się nazywać ten model? Tego na razie nie ujawniono. Zarówno nazwa, jak i planowany poziom produkcji oraz data wprowadzenia na rynek zostaną ogłoszone na Salonie Samochodowym w Genewie.

Toyota zapowiada crossovera klasy B
Autor: Toyota Toyota zapowiada crossovera klasy B
Najnowsze