Autostrada A1: Oddano kolejne kilometry nowiutkiej trasy w Łódzkiem! Na którym odcinku?

i

Autor: GDDKiA Łódź Autostrada A1: Oddano kolejne kilometry nowiutkiej trasy w Łódzkiem!

Dzień dziecka dla kierowców! Otwarcie nowej infrastruktury na autostradzie A1

2021-05-31 16:57

Od 1 czerwca 2021 roku, kierowcy przemierzający budowaną autostradę A1 będą mieli nieco łatwiej. Płynność ruchu ma poprawić likwidacja dwóch rond - w ich miejsce uruchomione zostaną wiadukty. Nowa infrastruktura przyspieszy czas przejazdu na ważnym odcinku między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem.

Kierowcy, którzy regularnie poruszają się budowanym odcinkiem autostrady A1 mają powody do radości. 1 czerwca 2021 roku uruchomiona zostanie infrastruktura, która zwiększy płynność ruchu i poprawi czas przejazdu. Na odcinku od Piotrkowa Trybunalskiego do Kamieńska otwarte zostaną wiadukty, które zastąpią tymczasowe ronda. Te skrzyżowania były prawdziwym "wąskim gardłem" placu budowy i przyczyniały się do powstawania zatorów.

SprawdźZmasakrowane samochody i 6 osób w szpitalu. Przerażający wypadek na autostradzie A1 - ZDJĘCIA

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, powołując się na GDDKiA, infrastuktura pomoże zachować płynność ruchu. Maciej Zalewski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad mówi:

W Jeżowie zlikwidowane zostaną dwa tymczasowe ronda, co pozwoli jadącym budowaną A1 na kierunku północ-południe zachować płynność jazdy, bez konieczności oczekiwania i przejazdu przez ciasne ronda

To ułatwienie nie tylko dla kierowców, ale i dla mieszkańców lokalnych miejscowości. Przykładem, na który wskazuje autokult.pl mogą być piesi z Sionek i Parzniewic, którzy nie będą musieli przekraczać ruchliwej jezdni naziemnym przejściem dla pieszych. 

Drogowcy nie poprzestaną na otwarciu kilku wiaduktów - we wtorek 1 czerwca między godziną 8 a 11 zmieni się organizacja ruchu, a w środę 2 czerwca otwarte zostaną kolejne 3 kolejne wiadukty łączące drogi Sierosław-Imielna, Doły Brzeskie-Przydatki oraz Karlin-Papieże. Te zmiany zlikwidują konieczność czasochłonnych objazdów. Wygląda na to, że otwarcie kolejnych kilometrów autostrady A1 jest już coraz bliżej.

Nasi Partnerzy polecają