Gdy seryjne auta to za mało - tuning na targach Poznań Motor Show 2019 - GALERIA

2019-03-29 16:02 Jan Guss-Gasiński

Poznań Motor Show to jedno z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych w Polsce. To właśnie tutaj swoje premiery mają najnowsze propozycje producentów z całego świata. Na tegorocznych targach najwięcej nowości zaprezentowały marki premium, których samochody pomimo genialnych pakietów stylistycznych, często stają się "ofiarą" tunerów. Galeria sztuki, czy zwykłego kiczu? - o gustach się nie dyskutuje!

Tuning ma to do siebie, że nie każdemu się podoba. To dlatego, że zazwyczaj jego efekt ma wpisywać się w specyficzny gust właściciela. Jeśli ktoś nie ma pomysłu na modyfikacje, może kupić auto po tuningu, przygotowane przez niemieckich producentów. To wszystko za sprawą współpracy, jakie największe firmy tuningowe podjęły z poszczególnymi markami samochodów klasy premium. Na liście najbardziej rozpoznawalnych tunerów znajdują się Brabus (Mercedes-Benz), ABT (Audi), Alpina (BMW) i Startech (Bentley).

Oczywiście, wszystko ma swoją cenę, a w przypadku wymienionych firm można nawet mówić o podwojeniu ceny samochodu. Natomiast w tak skrajnych przypadkach, modyfikowane są nie tylko nadwozia, ale także podzespoły. Samochody są odchudzane, silniki podkręcane, a wydechy pogłaśniane.

ZOBACZ: Seksowna galeria - hostessy Poznań Motor Show 2019

Poznań Motor Show to była idealna okazja, aby bliżej przyjrzeć się przykładowym projektom z rąk specjalistów ds. tuningu. Najwięcej zamieszania zrobiły te z najwyższej półki tj. Audi RS4 Avant, Porsche Panamera Sport Turismo, Bentley Continental GT czy Mercedes-AMG GT63. Natomiast marka Alpine, która od lat współpracuje z BMW, zaprezentowała trzy nowe produkty: Alpine B7 - bazującą na nowej limuzynie serii 7, Alpine B4S Edition 99 - bazująca na BMW M4 Coupe oraz bazującą na BMW X3 - Alpinę XD3.

Indywidualnych tunerów również jest cała masa, dlatego i dla nich organizator przewidział trochę własnej przestrzeni. W głównej mierze strefę tuningu opanowały BMW, ale znalazło się tez kilka wyjątków, jak np. nowy Chevrolet Camaro ZL1.

Najnowsze