Genesis wjedzie do Europy z efektownym kombi. G70 Shooting Brake ma podbić Stary Kontynent

Genesis G70 Shooting Brake
Autor: Genesis Europe Genesis G70 Shooting Brake

Wiemy już, że koreańska marka premium należąca do Hyundaia pojawi się oficjalnie na rynku europejskim. Genesis ma przed sobą nie lada wyzwanie, a w podboju Starego Kontynentu ma pomóc efektowny shooting brake, czyli kombi bazujące na modelu G70. Skąpe teasery publikowane przez producenta zdradzają, czego mogą spodziewać się europejscy klienci.

Marka Genesis od kilku lat prowadzi ofensywę, rywalizując z europejską konkurencją w segmencie premium. Do tej pory, rynek europejski nie był dla Koreańczyków polem bitwy, ale wkrótce może się to zmienić. Dalekowschodnia marka premium ma pojawić się również w salonach na Starym Kontynencie, a modelem opracowywanym specjalnie o europejczykach ma być G70 w wersji shooting brake.

SprawdźDebiutuje nowy Genesis G80. Tak wygląda klasa premium po koreańsku

Genesis G70 to konkurent aut takich jak Mercedes Klasy C, BMW serii 3 czy Volvo S60. Produkowany od 2017, tylnonapędowy sedan jest oferowany w Korei Południowej, Stanach Zjednoczonych i Rosji, a jeszcze w tym roku ma zawitać do Europy.

Europa da się lubić?

W przeciwieństwie do wyżej wymienionych rynków, "u nas" wciąż sporym zainteresowaniem cieszą się samochody kombi, dlatego Genesis pracuje nad odmianą shooting brake, która byłaby dodatkiem do europejskiej oferty marki. Skąpe teasery, które koreańska marka pokazuje na swoim Instagramie nie zdradzają jeszcze zbyt wiele, ale możemy się domyślać, że pierwsze kombi marki Genesis będzie dzielić podzespoły i elementy wyposażenia z sedanem.

Oznacza to napęd na tył lub na 4 koła i dwulitrowy, turbodoładowany silnik benzynowy w bazowej wersji. Mało prawdopodobne jest, by w palecie jednostek napędowych pojawił się znany z USA silnik 3.3 V6, choć nic nie jest w tej sprawie przesądzone. Więcej informacji poznamy, gdy Genesis zadebiutuje na Niemieckim rynku. To właśnie u naszych zachodnich sąsiadów ma rozpocząć się oficjalna, europejska dystrybucja marki w Europie.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze