Gnał 200 km/h obwodnicą Wrocławia

i

Autor: Polska Policja Gnał 200 km/h obwodnicą Wrocławia

Dostał wysoki mandat

Gnał 200 km/h obwodnicą Wrocławia. Wysokie kary nie działają na piratów?

2022-11-21 11:38

Wygląda na to, że wysokie mandaty za przekraczanie dopuszczalnej prędkości nie na wszystkich robią wrażenie. Pirat drogowy kierujący Lexusem został zatrzymany przez funkcjonariuszy z grupy SPEED na jeździe Autostradową Obwodnicą Wrocławia z prędkością 200 km/h. Spotkanie z mundurowymi zakończyło się wysokim mandatem.

Gnał 200 km/h obwodnicą Wrocławia

Wobec piratów drogowych, którzy nie przejmują się bezpieczeństwem na drogach, policjanci elitarnej drogówki nie mają litości. Boleśnie przekonał się o tym kierujący autem marki Lexus, który w połowie listopada na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia został zatrzymany przez funkcjonariuszy z grupy SPEED. Powodem kontroli była rzecz jasna nadmierna prędkość - przy obowiązującym ograniczeniu prędkości 120 km/h, mężczyzna gnał lewym pasem z prędkością 197 km/h.

Kierowca Lexusa został surowo ukarany przez grupę SPEED

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 77 km/h, 40-latek został ukarany wysokim mandatem. Jego brawurowa jazda została "nagrodzona" przez policjantów mandatem w kwocie 2500 zł oraz dopisanymi do jego konta 15 punktami karnymi.

Wysokie kary nie działają na piratów?

Mimo coraz wyższych kar, wielu kierujących wciąż nie stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Pirat zatrzymany na obwodnicy Wrocławia jest tego najlepszym przykładem. Mając na uwadze ten i inne tego typu przypadki, funkcjonariusze stale apelują o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz o stosowanie się do ograniczeń prędkości. Nie stosowanie się do ograniczeń prędkości jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych w Polsce.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki