Gnał na "podwójnym gazie". Przewrócił cysternę i zablokował autostradę

2021-11-29 6:32
Przewrócił cysternę i zablokował autostradę
Autor: Policja Przewrócił cysternę i zablokował autostradę

W piątek 26 listopada policjanci z częstochowskiej drogówki pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło ok. godz. 11.30. Na 417 kilometrze autostrady A1 kierowca cysterny utracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego ciągnik siodłowy wraz z naczepą przewrócił się na bok, blokując drogę w kierunku Łodzi. W organizmie ponad promil.

Kilka godzin zajęło służbom usuwanie skutków zdarzenia drogowego, do którego doszło w piątek 26 listopada w miejscowości Mykanów (woj. śląskie) na autostradzie A1. Kierujący zespołem pojazdów, 43-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego utracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg. Cysterna, którą kierował, przewróciła się na bok, powodując wyciek przewożonej tzw. gęstwy drożdżowej, blokując pasy ruchu w kierunku Łodzi. Kierujący z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jak się okazało, był pijany. Badanie przeprowadzone przez mundurowych wykazało ponad 1,3 promila alkoholu w jego organizmie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE