Kosmiczny McLaren roztrzaskał się na słupie! Był wart 2 mln złotych

2021-11-28 15:34
Roztrzaskał McLarena za 2 mln złotych
Autor: OSP Otwock Jabłonna Roztrzaskał McLarena za 2 mln złotych

Do kolizji supersamochodu doszło w sobotę 27 listopada na ul. Kraszewskiego w Otwocku. Według wstępnych ustaleń mundurowych, kierujący nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił kontrolę nad maszyną. Auto wpadło w poślizg i z dużą siłą uderzyło w betonowy słup. Egzotyk wart 2 mln złotych skończył jazdę z poważnymi uszkodzeniami.

Jak poinformowało OSP Otwock Jabłonna, do wypadku brytyjskiego supersamochodu doszło w sobotę 27 listopada przed godz. 12.00 na ul. Kraszewskiego w Otwocku. Kierujący ponad 700-konnym McLarenem 720S nie dał rady zapanować nad maszyną i zakończył podróż z przytupem. Brytyjski sportowiec wpadł w poślizg i przydzwonił w betonowy słup energetyczny. Siła uderzenia była tak duża, że z pojazdu odpadło prawe przednie koło. Poza poważnie uszkodzonym przodem, auto ma także uszkodzony prawy bok. Jak podaje TVP Info, kierowca podróżował sam. W wyniku tego zdarzenia ani on, ani osoby postronne nie odniosły poważnych obrażeń. 

Auto za 2 miliony

Samochód o którym mowa to brytyjski supersamochód produkowany w Woking. McLaren 720S Spider to flagowy model marki, który jak sama nazwa wskazuje, rozwija moc 720 KM. Za plecami kierowcy pracuje benzynowy, 4-litrowy silnik V8. Za pośrednictwem 7-biegowej skrzyni DCT na tylne koła trafia aż 770 Nm momentu obrotowego. W efekcie sprint od 0 do 100 km/h w niecałe 3 sekundy. Niewiele dłużej, bo w 7,8 sekundy, przyspiesza do 200 km/h. Predkość maksymalna tego modelu to ponad 340 km/h. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE