Koszmar laweciarza! Lora z osobówkami zderzyła się z ciężarówką

2021-11-26 14:06
Lora z osobówkami zderzyła się z ciężarówką
Autor: Policja Zderzenie ciężarówek na obwodnicy Ryk

Na obwodnicy Ryk (woj. lubelskie) doszło do najprawdziwszego koszmaru laweciarza. Przez nieustąpienie pierwszeństwa podczas włączania się do ruchu, dwa pojazdy wagi ciężkiej zaliczyły zbyt bliskie spotkanie. W kolizji poważnym zniszczeniom uległa lora i transportowane na niej samochody osobowe.

Do tego zdarzenia doszło w czwartek 25 listopada przed godziną 20:00 na drodze ekspresowej S-17 w Rykach. Jak czytamy w policyjnym komunikacie, kierujący samochodem ciężarowym marki Renault 55-letni obywatel Białorusi, jadąc w kierunku Lublina na obwodnicy Ryk na węźle Ryki-Południe nie zachował ostrożności podczas włączania się do ruchu. Doprowadził do zderzenia z jadącą w tym samym kierunku lorą marki Scania kierowaną przez 30-letniego mieszkańca gminy Wisznice. W wyniku zderzenia zniszczeniu uległa przyczepa samochodu Renault, a także ciężarowa Scania oraz trzy przewożone na lorze pojazdy osobowe. Badanie na obecność alkoholu w organizmach kierowców pojazdów wykazało, że byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia ukarany został mandatem karnym.

Przez kolizję ciężarówek na drodze ekspresowej S-17 przez kilka godzin występowały utrudnienia w ruchu. Początkowo ruch w kierunku Lublina odbywał się przez miasto Ryki, a później przez węzeł Ryki-Południe.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE