Trzy skasowane osobówki. Tak się kończy ignorowanie znaku STOP

2021-11-26 10:35
Tak się kończy ignorowanie znaku STOP
Autor: Policja Kolizja na skrzyżowaniu w Mikołowie

Chwila nieuwagi może sporo kosztować kierowcę, zwłaszcza, gdy nie kończy się tylko konsekwencjami finansowymi, a uszczerbkiem na ludzkim zdrowiu lub życiu. Znak STOP oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez wcześniejszego zatrzymania się. Niestety o tej zasadzie zapomina wielu zmotoryzowanych. O wyjątkowym szczęściu mogą mówić uczestnicy kolizji, do jakiej doszło na jednym z mikołowskich skrzyżowań. Kobieta kierująca osobówką przez zignorowanie znaku STOP doprowadziła do zderzenia się aż trzech samochodów. Poszkodowane osoby nie odniosły obrażeń.

Do tej paskudnej kolizji doszło w Mikołowie w środę 24 listopada przed godziną 13.00. Kierująca Renault Megane, jadąc ulicą Łączną i dojeżdżając do skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego, uderzyła w prawidłowo jadącą Kię Picanto. Kobieta prowadząca osobówkę wjechała na skrzyżowanie łamiąc zasadę udzielenia pierwszeństwa przejazdu i ignorując znak STOP. Po uderzeniu w prawidłowo jadący pojazd, ten siłą odrzutu rąbnął w Hyundaia i20. W ten sposób skasowane zostały trzy osobówki. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie wymagał hospitalizacji. Kierująca odpowiedzialna za całe zajście otrzymała mandat w wysokości 500 złotych oraz 6 punktów karnych.

Tak się kończy ignorowanie znaku STOP

Policjanci drogówki apelują o uwagę podczas codziennych podróży, koncentrację oraz respektowanie wprowadzonych oznakowań. Zwykle znaki STOP umieszczane są tam, gdzie włączenie się do ruchu bądź wyjazd z danej drogi jest szczególnie niebezpieczny. Niestosowanie się do tego znaku oznacza stwarzanie niebezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństw i ignoruje znaki STOP. Niektórzy z nich błędnie utożsamiają je ze znakami ustąp pierwszeństwa i nie zatrzymują się zgodnie ze wskazaniami. Są też tacy, którzy znając trasę bardzo dobrze, lekceważą zasady ruchu drogowego, ponieważ rutynowo zakładają, że nic złego nie może im się przydarzyć.

Tak się kończy ignorowanie znaku STOP
Autor: Policja Kolizja na skrzyżowaniu w Mikołowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE