Cupra Leon VZ CUP

i

Autor: Cupra Cupra Leon VZ CUP

Hiszpanie podrasowali swojego hot-hatcha! Debiutuje Cupra Leon VZ CUP

2022-02-03 16:35

Hiszpanie wiedzą jak podgrzać atmosferę! Debiutuje jeszcze gorętsza wersja już gorącego hatchbacka. Nowa Cupra Leon VZ CUP, względem seryjnego hot-hatcha, różni się karbonowymi dodatkami, nowymi miedzanymi felgami i typowo sportowymi kubełkowymi fotelami CUPBucket. Za tym autem nie sposób się nie obrócić!

Zapadające w pamięć wrażenia z jazdy i niebanalny design - w tych kwestiach inżynierowie sub-marki Seata są naprawdę nieźli! Hiszpanie wiedzą też jak podgrzać atmosferę, czego dowodem jest nowa Cupra Leon VZ CUP. Najnowsza wersja sportowego hatchbacka wyróżnia się karbonowymi dodatkami w postaci tylnego spojlera (dla wersji 5-drzwiowej). Z włókna węglowego opcjonalnie wykonane mogą być również osłony lusterek bocznych. Uwagę przykuwają także listwy progowe w kolorze Dark Alu czy 19-calowe felgi z miedzianym wykończeniem. Samochód rzuca się w oczy w każdym kolorze, jednak chyba większość się ze mną zgodzi, że do twarzy najlepiej mu z opcjonalnym lakierem matowym Petrol Blue.

Cupra Leon VZ CUP

i

Autor: Cupra Cupra Leon VZ CUP

W kabinie jeszcze cieplej

Wnętrze Cupry Leon VZ CUP jest jeszcze gorętsze niż w "bazowym" wydaniu hiszpańskiego hot-hatcha. W nowym wydaniu szczególnie wyróżniającym się elementem są kubełkowe fotele CUPBucket dostępne w dwóch wydaniach - Genuine Black oraz Petrol Blue. Docenią je przede wszystkim osoby, które lubią siedzieć głęboko i nisko. Co więcej, ich tylna strona została wykonana z karbonu, dzięki czemu w drugim rzędzie jest więcej miejsca, a cała konstrukcja jeszcze lżejsza. Sportowego charakteru dodaje kabinie deska rozdzielcza z miedzianymi przeszyciami, która jest dostępna w wersji czarnej lub niebieskiej (Petrol Blue). Niemałe wrażenie robi także sportowa kierownica z satelitarnymi przyciskami - jeden pełni rolę zapłonu, zaś drugi pozwala na błyskawiczną zmianę trybu jazdy.

Cupra Leon VZ CUP

i

Autor: Cupra Cupra Leon VZ CUP

Jest w czym wybierać

Nowa Cupra Leon VZ CUP występuje z pełną gamą silników, w tym zelektryfikowanym 2.0 TSI e-HYBRID (248 KM) oraz benzynowym 2.0 TSI w wersji 248- i 304-konnej. Wyjątkowo dla wersji Sportstouter zarezerwowany jest wariant z 2-litrową jednostką TSI i napędem na wszystkie koła 4Drive. Nowa odsłona Leona pojawi się przy okazji prezentacji oferty na rok modelowy 2023, w pierwszej połowie 2022 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE