Honda NSX w wersji na Europę została wyceniona

2016-03-02 13:24 Jakub Tujaka

Honda podała kolejne szczegóły dotyczące europejskiego debiutu nowego modelu NSX, który miał już oficjalną premierę rynkową w Stanach Zjednoczonych. Zamówienia od klientów będą przyjmowane od kwietnia 2016.

Ceny nowej Hondy NSX będą się rozpoczynały od około 130 000 funtów (w Wielkiej Brytanii) i 180 000 euro (w Niemczech). To około 750 tysięcy złotych. Osoby zainteresowane kupnem tego modelu mogą uzyskać więcej informacji po wejściu na stronę internetową Hondy, gdzie znajduje się specjalna podstrona dedykowana modelowi NSX. Ceny dla konkretnych krajów zostaną podane w późniejszym terminie, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę lokalne podatki.

Honda potwierdziła, że Europa będzie jednym z największych rynków zbytu modelu NSX, który będzie sprzedawany za pośrednictwem sieci wybranych punktów dilerskich w kluczowych miejscach w Europie. Dostawy nowej Hondy NSX do klientów rozpoczną się jesienią 2016 roku.

Zobacz również: Honda Civic Hatchback Prototype: X generacja kompaktu już wkrótce

Nowa Honda NSX otrzymała zamontowany wzdłużnie silnik V6 twin-turbo oraz opracowaną przez Hondę dwusprzęgłową, dziewięciobiegową przekładnię DCT z silnikiem elektrycznym, który przekazuje moment obrotowy bezpośrednio na wał korbowy, co pozwala błyskawicznie dostarczyć moc do tylnych kół.

Honda NSX będzie produkowana wyłącznie w centrum Performance Manufacturing Center (PMC) w Marysville w stanie Ohio w USA, gdzie zespół około 100 wykwalifikowanych pracowników będzie prowadził prace związane ze składaniem nadwozia, jego lakierowaniem i ostatecznym montażem.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Najnowsze