Hyundai Seven zabija wirusy i jest przestrzenią do życia na kołach

2021-11-20 13:19

Hyundai Motor Company zaprezentował nowy prototyp SUV-a o napędzie elektrycznym. Hyundai Seven to przełomowy koncept o wyróżniającym designie, pełen innowacji technologicznych. Model ten jest osobliwą koncepcją przestrzeni przystosowanej do życia na kołach oraz odzwierciedleniem zaangażowania Hyundaia w osiągnięciu neutralności węglowej do 2045 roku.

Seven został oparty na platformie E-GMP koncernu Hyundai, przeznaczonej dla pojazdów elektrycznych. Długi rozstaw osi i płaska podłoga umożliwia stworzenie zupełnie nowej klasy pojazdów, która zaoferuje Klientom całkiem nowe doznania. Nadwozia ma aerodynamicznie czyste kształty, które odbiegają od typowego SUV-a. Niska, przednia krawędź maski, opływowa linia dachu i wydłużony rozstaw osi stanowią wyraźne odejście od wyglądu tradycyjnych SUV-ów napędzanych silnikami spalinowymi. Minimalistyczna forma kontrastuje z potężną sylwetką. Bardzo charakterystyczne elementy, stosowane w rodzinie submartki IONIQ, są reflektorom Parametric Pixel, które zapewniają powitalną sekwencję świateł podczas uruchamiania. Diodowe światła łączą w sobie style cyfrowy i analogowy. Obręcze kół zostały wyposażone w zintegrowane, aktywne klapy aerodynamiczne, które rozkładają się lub chowają w zależności od aktualnych wymagań dotyczących chłodzenia hamulców lub niskiego oporu powietrza.

Innowacyjna aranżacja przestrzeni jest zdumiewająca. Dzięki rozstawowi osi wynoszącemu 3,2 metra i płaskiej podłodze, wygospodarowano w kabinie bardzo dużo obszaru. Alternatywnie do tradycyjnego ustawienia rzędów siedzeń w aucie, projektanci we wnętrzu zamontowali obrotowe kanapowe fotele oraz zakrzywiona kanapę, urządzając w środku luksusowy salon. Ten układ siedzeń można dostosować do indywidualnych potrzeb w zależności od trybu jazdy – kontrola przez kierowcę lub tryb autonomiczny. Wszystko co znajduje się we wnętrzu ucieleśnia wizję Hyundaia w zakresie autonomicznej mobilności. Przed kierowcą jest wysuwany drążek sterowniczy, który chowa się, gdy nie jest używany. Bez konieczności wykorzystania typowego wyposażenia dla kierowcy, ultracienki kokpit ma zintegrowane ekrany.

Hyundai Seven
Autor: Hyundai Elektryczny Hyundai Seven

Żeby było ciekawiej, Seven posiada uniwersalną konsolę, specjalnie zaprojektowane sprzęty jak z domowego AGD oraz wielofunkcyjny graficzny interfejs systemu Smart Hub. Korzystając ze Smart Hub i łącząc przednie fotele z tylnym szezlongiem, Seven staje się miejscem, w którym Klienci mogą spędzać czas w pojedynkę lub razem, w blasku oświetlenia bocznych drzwi. Wbudowana minilodówka zapewnia orzeźwienie w podróży, a specjalne schowki na buty odświeżają obuwie pasażerów. Dach panoramiczny wyposażony jest w ekran, który nie tylko wyświetla różne treści w zależności od gustu pasażerów, ale także zmienia ogólną atmosferę wnętrza, aby zagwarantować maksymalny relaks i przyjemność podczas podróży. Auto ma system higienicznego przepływu powietrza i sterylizację powietrza techniką UVC, oczyszczającą otoczenie z bakterii i wirusów. Całe wnętrze wykonano z materiałów pochodzących z recyklingu i materiałów odnawialnych.

Hyundai Seven
Autor: Hyundai Elektryczny Hyundai Seven

Dzięki wszechstronnej platformie E-GMP, samochód ten będzie w stanie zapewnić wyjątkowy zasięg jazdy i ultraszybkie możliwości ładowania, zapewniając wrażenia z jazdy dostosowane do potrzeb klienta. W warunkach rzeczywistych z ładowarką o mocy 350 kW model Seven jest w stanie naładować akumulatory od 10 do 80 procent w około 20 minut. Koncepcja została również zaprojektowana tak, aby osiągnąć docelowy zasięg ponad 300 mil (blisko 500 km).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE