I Międzynarodowy Zlot Pojazdów Cabrio w Gnieźnie

2016-04-07 15:00 Jakub Tujaka
BMW 220i Cabrio M-package
Autor: Paweł Kaczor BMW 220i Cabrio M-package

Do kalendarza najważniejszych imprez motoryzacyjnych 2016 roku wpisuje się I Międzynarodowy Zlot Pojazdów Cabrio. 6. sierpnia br. pasjonaci samochodów, ceniący sobie poczucie wolności i wiatr we włosach, wezmą udział w Zlocie zorganizowanym w Gnieźnie. To pierwsze w historii kraju wydarzenie, które skupi pod jednym, otwartym dachem, branżę motoryzacyjną, turystyczną i food trackową, a zarazem największa w Europie impreza motoryzacyjna o tematyce cabrio.

W pierwszej stolicy Polski zgromadzą się miłośnicy aut z otwartym dachem, aby podziwiać piękno sylwetek tych pojazdów. Organizatorzy spodziewają się ponad 12 000 gości z Niemiec, Czech, Skandynawii, Australii i Wielkiej Brytanii. Do Gniezna przyjadą fani kabrioletów przekonani o tym, że do tej pory nie wynaleziono lepszego pojazdu na słoneczną pogodę. Wśród ekip prezentujących swoje auta na stronie wydarzenia jest m.in. zabytkowy NSU/Fiat 1100 z 1940 r., w karoserii wykonanej na indywidualne zmówienie w niemieckiej firmie Glaser w tym samym roku. Wśród rzadkich okazów znajdą się inne kabriolety: Fiat 1200 i Fiat 1500 zaprojektowane przez studio Pininfarina oraz Volkswagen 1300 Cabrio z 1969 roku.

Próba bicia Rekordu Guinnessa

Wydarzenie pod hasłem „Cabrio lets me be free” to dwa dni atrakcji wśród których, m.in. Rajd „1050” szlakiem pierwszych Piastów, Kino Samochodowe oraz pierwsza próba bicia Rekordu Guinnessa przez ekipy cabrio. Uczestnicy zmierzą się z rekordem na największą liczbę samochodów typu cabrio zgromadzoną w jednym miejscu. Próba będzie zwieńczona przejazdem kolumny samochodów cabrio. Werdykt poznamy w trakcie Zlotu. Arbiter biura Rekordów Guinnessa oficjalnie poda go do wiadomości zgromadzonych tuż po odbyciu próby.

Zobacz również: Nowe MINI Cabrio - WIDEO

Rajd „1050” rozpocznie się w Gnieźnie na terenie Stadionu Miejskiego GOSiR przy ul. Strumykowej 8, skąd ekipy wyjadą w blisko 100 km trasę. Organizatorzy przygotowali szereg niespodzianek i ciekawych przystanków, na których uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności, biorąc udział w licznych konkurencjach. Do tej pory wśród zainteresowanych udziałem w Zlocie jest ponad 100 ekip. Zlot w Gnieźnie będzie idealną okazją do tego, aby poznać uroki miasta i terenów Wielkopolski, ale przede wszystkim spotkać fanów motoryzacji z całego świata.

Uczta dla wszystkich zmysłów

Wielkopolska ugości uczestników czymś więcej niż pyry z gzikiem. Mobilna gastronomia, czyli niezastąpione food trucki, uraczy uczestników Zlotu potrawami tworzonymi z pasją, przygotowanymi z najwyżej jakości produktów, a wszystko po to, aby ich jedzenie sprawiało przyjemność. Rodzinna atmosfera będzie sprzyjała nawiązaniu nowych znajomości i wymianie opinii na temat samochodów. Organizatorzy zadbają o to, aby uczestnicy zabrali ze sobą niezwykłe wspomnienia i w przyszłym roku ponownie dołączyli do teamu Cabrio Poland.

Twój kabriolet może zostać gwiazdą filmową

W kwietniu rozpoczął się sezon cabrio. To idealny czas na przygotowanie krótkiego spotu prezentującego swój kabriolet. Konkurs „Otwarci na świat” to przegląd wybranych reklam pojazdów wyemitowanych od lat 60. XX wieku oraz amatorskich produkcji uczestników zlotu przesłanych do 17 lipca na adres biuro@cabriopoland.com. Podczas przeglądu zostanie wybrana najlepsza komercyjna reklama Zlotu, a także najlepszy amatorski spot, którego autorami i wykonawcami będą uczestnicy wydarzenia. Szczegółowy program i bilety na Cabrio Poland 2016 są dostępne na stronie: www.cabriopoland.com

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Najnowsze