Ile kosztuje Bugatti Chiron w leasingu? Wysokość raty jest POWALAJĄCA

Bugatti Chiron w Warszawie! Centrum stolicy zostało sparaliżowane
Autor: Youtube/Czarek Kwaśniewski Bugatti Chiron w Warszawie! Centrum stolicy zostało sparaliżowane

Jest taki mit, że wziąć drogie auto w leasing, to nie problem. No bo w końcu samochód nie jest nasz, płacimy tylko ratę, a na dodatek wrzucamy ją w koszty. O ile faktycznie finansowanie pojazdów leasingiem stanowi mniejsze obciążenie (a przede wszystkim często jest bardziej opłacalne) niż kupno za gotówkę, to Bugatti Chiron dowodzi, że na leasing naprawdę drogiego auta, stać bardzo nielicznych.

Jeśli myślicie o leasingu nowego auta, wstrzymajcie się jeszcze chwilę! Być może zainteresuje Was kalkulacja, którą przedstawił prowadzący kanał DragTimes na YouTube. W swoim nowym filmie wybrał się do salonu, by zapytać o ofertę na Bugatti Chiron. Jak sądzicie, o jakiej racie leasingu mówimy?

SprawdźRadek Kotarski nie nacieszył się swoim Ferrari. Oddał je na aukcję WOŚP - WIDEO

Chodzi o leasing z ratą balonową, to znaczy taki, w którym spłacamy auto przez określony czas, a na koniec umowy oddajemy je lub płacimy duży wykup. Taka forma finansowania w kształcie zbliżonym do wynajmu pozwala obniżyć miesięczny czynsz i cieszyć się drogim pojazdem za niewielki procent jego wartości miesięcznie. No, to ile może kosztować Chiron w takim "wynajmie"?

24 miesiące korzystnej raty

Przedstawiona przez sprzedawcę propozycja zakłada miesięczną ratę w wysokości... ponad ćwierć miliona złotych. Tak, zgadza się. Jeśli chcecie wziąć Chirona w leasing, kalkulacja raty na poziomie 255 000 zł miesięcznie nie będzie niczym dziwnym. To oferta, która zakłada 24-miesięczną umowę i wpłatę własną w wysokości 1 387 000 zł na start. Na pocieszenie, serwis jest w cenie. Sprzedawca przedstawił też tańszą opcję, która zmniejsza ratę do poziomu zaledwie 200 000 zł miesięcznie przez 3 lata, ale suma opłat jest znacznie wyższa niż przy 2-letnim kontrakcie. To jak, zdecydowany?

PisaliśmyNajszybsze auto świata na ulicach Warszawy - to Bugatti Chiron. O co tyle hałasu?

Na co pozwoliłaby taka comiesięczna, szokująco wysoka rata? Na przykład, na comiesięczny zakup Forda Mustanga GT lub bazowego Porsche 718 Cayman. Zamiast 2-letniej jazdy Chironem moglibyście więc mieć 24 Porsche Caymany i 1 200 000 zł (z wpłaty własnej) w kieszeni.

Biorąc pod uwagę cenę auta, matematyczne wyliczenia przestają dziwić. Przedstawione na nagraniu Bugatti Chiron kosztuje 4 miliony dolarów, co przy obecnym kursie daje niecałe 15,5 miliona złotych. Zobaczcie wszystkie wyliczenia i szczegóły na WIDEO:

Najnowsze