INEOS Grenadier już w Polsce. Wiemy, gdzie będzie go można kupić

2021-11-24 17:10

Marka INEOS jest znana w branży chemicznej, ale od jakiegoś czasu robi się o niej głośno również w świecie motoryzacji. INEOS Grenadier, czyli nowa, brytyjska terenówka z krwi i kości jest już dostępna w Polsce. Wiemy, kto zajmie się sprzedażą tej interesującej nowości.

INEOS Granadier to użytkowa terenówka zbudowana na ramie, wyposażona w napęd na 4 koła i blokady mostów. Produkcja brytyjskiego auta rozpocznie się w 2022 roku, a prototypy pokazują już swoje możliwości w terenie. Jeśli wydaje Wam się, że tę bryłę gdzieś już widzieliście, nie będziemy wyprowadzać Was z błędu. Samochód marki INEOS, która do tej pory nie była zbyt znana w świecie motoryzacji w bardzo dużym stopniu przypomina Land Rovera Defendera, choć przedstawiciele firmy zapewniają, że jest to projekt stworzony przez nich od podstaw. Wybór silników i części użytych do produkcji ma się jednak opierać w dużej mierze na gotowych rozwiązaniach. Pod kanciastym nadwoziem znajdziemy np. podzespoły BMW, z 3-litrowymi, rzędowymi jednostkami napędowymi na czele.

INEOS Grenadier
Autor: INEOS INEOS Grenadier

Choć auto wymaga jeszcze dopieszczenia, a pojazdy, które widzicie na zdjęciach nie są jeszcze w finalnej wersji, marka INEOS ma już pierwszego partnera handlowego w Polsce. Zostanie nim Auto Fus Group - dystrybutor marek takich jak McLaren, Rolls-Royce czy Alpina. INEOS ze swoją rasową terenówką dołączy więc do prawdziwie doborowego towarzystwa. Ten fakt nie powinien nikogo szczególnie dziwić, bo Grenadier nie będzie należał do najtańszych aut. Mówi się, że cena tego modelu będzie liczyć między 300 a 400 tysięcy złotych. Na konkretne, a przede wszystkim oficjalne kwoty musimy jeszcze poczekać.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE