Inspektorzy ITD skontrolowali taksówki. ZATRWAŻAJĄCE wnioski

2019-10-12 12:53
Inspektorzy ITD skontrolowali taksówki w Oleśnicy
Autor: GITD Inspektorzy ITD skontrolowali taksówki w Oleśnicy

Brak ważnych badań lekarskich i psychologicznych oraz pojazdy nie wpisane do licencji. To zaledwie część nieprawidłowości, jakie w piątek 11 października br. ujawnili dolnośląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego podczas kontroli taksówek w Oleśnicy.

W piątek 11 października br. dolnośląscy inspektorzy ITD postanowili skontrolować taksówki świadczące usługi przewozu osób na terenie Oleśnicy (woj. dolnośląskie). Podczas kontroli wyszło na jaw, że nie wszyscy przedsiębiorcy przestrzegali przepisów zawartych w ustawie o transporcie drogowym.

Sprawdź: Po polskich drogach jeździ masa kopciuchów. Na 43 kontrole 22 zatrzymane dowody rejestracyjne

W dwóch przypadkach kontrolowane pojazdy nie były wpisane do okazanej inspektorom licencji. Ponadto jeden z kierowców nie posiadał aktualnych badań lekarskich i psychologicznych. W jego przypadku inspektorzy wydali zakaz wykonywania usługi przewozu osób do czasu aktualizacji wymaganych badań.

Zobacz: Śmiertelny wypadek drogowy pod Chełmem. Wyprzedzanie zakończyło się czołówką

Konsekwencją stwierdzonych nieprawidłowości było wszczęcie przez ITD postępowań administracyjnych wobec przewoźników w sprawie nałożenia kar pieniężnych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE