Inspektorzy ITD zważyli dostawcze busy. Na widok tych liczb opadły im ręce

2021-07-25 11:42
Inspektorzy ITD wzięli na wagę dostawczaki
Autor: GITD Inspektorzy ITD wzięli na wagę dostawczaki

Kontrole ośmiu pojazdów dostawczych, które przeprowadzili 21 lipca inspektorzy wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego, zakończyły się mandatami i zakazami dalszej jazdy. Kiedy samochody wjechały na wagę, mundurowi przeżyli wielki szok. Czegoś takiego się nie spodziewali!

W środę 21 lipca, w punkcie kontrolnym pod wiaduktem we Wrześni (wielkopolskie), inspektorzy kontrolowali i ważyli samochody dostawcze o DMC do 3,5 t. Osiem z kilkunastu pojazdów było stanowczo przeładowanych. Było to do przewidzenia, jednak takich wyników nie spodziewali się nawet mundurowi. Rekordzista ważył 7 t, czyli dwukrotnie za dużo, w wyniku czego obciążenie jego tylko tylnej osi wynosiło 5 ton.

Jakby tego było mało, najlżejszy z najcięższych ważył o ponad tonę za dużo. Za ujawnione wykroczenia inspektorzy ukarali kierowców mandatami karnymi i zakazali im dalszej jazdy do czasu przeładowania nadmiaru przewożonych towarów na inne pojazdy. Chcąc pozbyć się problemu, kilku przedsiębiorców podstawiło inne samochody dostawcze o znacznie większej ładowności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE