Jak dojechać do Czarnej Góry. Najlepsza trasa dojazdu na stoki ziemi kłodzkiej

2014-12-18 9:48

Czarna Góra to kolejna górska miejscowość chętnie odwiedzana przez narciarzy. Podpowiadamy jak najszybciej dojechać z różnych części kraju do Czarnej Góry, słynącej z kompleksu tras narciarskich i nartostrad.

Sprawdziliśmy, jakimi trasami najlepiej dojechać do Czarnej Góry z kilku punktów kraju. Do tego przedstawiamy wykaz aktualnych płatnych odcinków autostrad i kwot, jakie trzeba zapłacić za przejazd nimi.

Trasa Gdańsk - Czarna Góra

Z Gdańska autostradą A1 przez Toruń do Łodzi, potem z Łodzi E75 do Częstochowy, stamtąd do Katowic, potem autostradą A4 do Krakowa. Z Krakowa drogą nr 7, w 47, a potem w Nowym Targu w 49, następnie kolejno w ulice św. Elżbiety i Zagóra do Czarnej Góry, w sumie 693 km.

Opłaty: odcinek płatny autostrady: Kraków - Katowice 18 zł dla aut osobowych, drugi odcinek płatny Toruń - Rusocin 29,90 zł. W sumie 47,90 zł.

Przeczytaj: Przewóz nart i snowboardu samochodem: Jak bezpiecznie transportować sprzęt sportowy

Trasa Poznań - Czarna Góra

Drogą nr 5 do Wrocławia, potem A8 i A4 do Krakowa. Z Krakowa drogą nr 7, w 47, a potem w Nowym Targu w 49, następnie kolejno w ulice św. Elżbiety i Zagóra do Czarnej Góry, w sumie 542 km.

Opłaty: odcinek płatny autostrady A4 Wrocław (węzeł Bielany Wrocławskie) - Sośnica (węzeł Sośnica) 16,2 zł, Katowice - Kraków 18 zł, razem 34,2 zł.

Trasa Warszawa - Czarna Góra

Trasa 1: Częściowo gotową trasą S8 do Piotrkowa Trybunalskiego, potem do Częstochowy, stamtąd do Katowic, potem autostradą A4 do Krakowa. Z Krakowa drogą nr 7, a potem 47, później w 49, następnie w ulice św. Elżbiety i Zagóra do Czarnej Góry, w sumie 463 km.

Opłaty: Katowice - Kraków 18 zł.

Trasa 2: Gotową trasą S7 do Radomia, potem do Kielc. Dalej "7" do Krakowa. Z Krakowa drogą nr 7, w 47, a potem w Nowym Targu w 49, następnie kolejno w ulice św. Elżbiety i Zagóra do Czarnej Góry, w sumie 399 km. Brak płatnych odcinków.

Sprawdź też: Opłaty za polskie autostrady. Sprawdź ile zapłacisz za przejazd po trasach A1, A2 i A4

Trasa Kraków - Czarna Góra

Z Krakowa drogą nr 7 do 47, a potem 49, następnie w ulice św. Elżbiety i Zagóra do Czarnej Góry, w sumie 105 km. Brak płatnych odcinków.

Trasa Rzeszów - Czarna Góra

Autostradą A4 z Rzeszowa do Krakowa, następnie z Krakowa drogą nr 7 do 47, a potem 49, następnie w ulice św. Elżbiety i Zagóra do Czarnej Góry, w sumie 257 km. Brak płatnych odcinków.

Trasa Lublin - Czarna Góra

Drogą S19 z Lublina do Rzeszowa, następnie adekwatnie jak trasa Rzeszów - Czarna Góra, w sumie 385 km. Brak płatnych odcinków.

Zobacz również: Jak najlepiej dojechać do Białki Tatrzańskiej. Najszybsza trasa dojazdu na narty

Trasa Wrocław - Czarna Góra

Autostradą A4 do Krakowa, następnie z Krakowa drogą nr 7, w 47, a potem w Nowym Targu w 49, następnie kolejno w ulice św. Elżbiety i Zagóra do Czarnej Góry, w sumie 364 km.

Opłaty: odcinek płatny autostrady A4 Wrocław (węzeł Bielany Wrocławskie) - Sośnica (węzeł Sośnica) 16,2 zł, Katowice - Kraków 18 zł, razem 34,2 zł.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku