Jak tak można?! Celowo podpalono 3 ciężarówki na parkingu - ZDJĘCIA

2020-02-21 14:40 Rafał Mądry

Policjanci z Prudnika (woj. opolskie) wyjaśniają okoliczności pożaru 3 pojazdów na parkingu przy obwodnicy Lubrzy. Funkcjonariusze jasno mówią, że było to podpalenie i poszukują świadków. Wstępnie oszacowane straty wynoszą milion złotych.

Do tego zdarzenia doszło po godzinie 3:00 w nocy, ze środy 19 lutego na czwartek 20 lutego. Na obwodnicy Lubrzy przy drodze krajowej numer 40 doszło do celowego podpalenia samochodów ciężarowych. Po tym, jak dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o pożarze na jednym z parkingów, na miejsce została skierowana straż pożarna. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny.

Zobacz również: Wyskoczył na czołówkę! Kierowców uratował tylko refleks - WIDEO

Po ugaszeniu pożaru do pracy przystąpiła grupa dochodzeniowo-śledcza. Jak wstępnie ustalono doszło do podpalenia 3 pojazdów ciężarowych oraz jednego usiłowania podpalenia. Na całe szczęście w ciężarówkach nie przebywały żadne osoby i nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał. Ze wstępnych ustaleń wynika, że straty wynoszą milion złotych, a uratowane mienie zostało oszacowane na 250 tysięcy złotych.

Policja prosi o pomoc w wyjaśnieniu sprawy. Kierowcy, którzy w tym czasie przejeżdżali obwodnicą Lubrzy i mają nagrania z kamerek samochodowych lub byli świadkami tego zdarzenia proszeni są o kontakt z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku pod numerem telefonu 77 434 18 03.

Najnowsze