Jechał Peugeotem skradzionym w Niemczech. Miał dostać 3 tys. zł za przetransportowanie go do Poznania

2020-01-14 18:04 Rafał Mądry
Skradziony Peugeot 508 SW
Autor: Straż Graniczna Skradziony Peugeot 508 SW

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku (woj. lubuskie) w dniu 13 stycznia odzyskali pochodzącego z kradzieży Peugeota 508 SW. Auto padło łupem na terenie Niemiec i miało trafić do Poznania. Szacowana wartość pojazdu to 55 tys. zł.

Funkcjonariusze Straży Granicznej wytypowali 13 stycznia do kontroli samochód osobowy marki Peugeot 508 SW na niemieckich numerach rejestracyjnych. Pojazdem kierował 30-letni Polak. Strażnicy po zatrzymaniu auta zwrócili uwagę, że zamek w drzwiach auta jest uszkodzony. Kierowca podczas kontroli nawet nie próbował wymyślać żadnych historii na ten temat. Przyznał od razu, że doskonale wie, że pojazd ten pochodzi z kradzieży, a on jest tylko kierowcą. Oznajmił również funkcjonariuszom, że za dostarczenie Peugeota do Poznania miał zarobić 3 tys. złotych. 

Przeczytaj też: Audi A3 Sportback o wartości 130 tys. zł miało podrobione dokumenty i zmierzało do Rosji

Strażnicy dokonali sprawdzenia pojazdu w dostępnych bazach danych. Samochód ten pochodził z kradzieży na terenie Niemiec, ale nie został jeszcze zgłoszony jako utracony. Kierowca pojazdu został zatrzymany a następnie przekazany Policji w Słubicach, która prowadzić będzie dalsze czynności w tej sprawie.

Najnowsze