Jechał pijany i utknął w rowie. O pomoc poprosił policjanta

i

Autor: Policja Jechał pijany i utknął w rowie. O pomoc poprosił policjanta

Z dołku na dołek

Jechał pijany i utknął w rowie. O pomoc poprosił policjanta

2022-09-06 10:14

Jechał pijany i utknął w rowie. Nie sposób w pojedynkę wyciągnąć z rowu samochód, zwłaszcza, gdy utrudnia to stan upojenia. Kierowca Opla chcąc wydostać się opresji, poprosił o pomoc przypadkowego mężczyznę. Jak się okazało, tym facetem okazał się być policjant po służbie.

Jechał pijany i utknął w rowie

Do tej kuriozalnej sytuacji doszło 25 sierpnia br. w Przegini Duchownej (woj. małopolskie), gdy kierujący osobowym Oplem stracił kontrolę nad pojazdem i zjechał na pobocze. Ku jego nieszczęściu jedno z kół pojazdu utknęło w ziemi, w wyniku czego nie mógł ruszyć dalej. Kierowca w opresji postanowił poprosić o pomoc w wydostaniu pojazdu przypadkowo przejeżdżający samochód. Na pomoc nie musiał długo, ale takiego obrotu spraw się zapewne nie spodziewał. Machającego mężczyznę dostrzegł policjant po służbie.

SPRAWDŹ - Uderzył w kombajn, potem nadjechał SUV. Coś nad nim czuwało

Takimi maszynami policjanci będą ścigać piratów drogowych! 30 motocykli BMW dla drogówki

Z dołku na dołek

Gdy policjant z Komendy Powiatowej Policji w Krakwie zatrzymał się z zamiarem udzielenia pomocy, szybko wyczuł od kierującego Oplem alkohol. Mężczyzna został zatrzymany, a już po chwili na miejscu zjawił się kolejny patrol, który zabrał go na przysłowiowy "dołek". Badanie alkomatem wykazało, że kierujący autem 50-latek miał we krwi ponad 2 promile. Jakby tego było mało, w samochodzie podróżowała z nim pusta butelka wódki.

ZOBACZ - Pędził na rozpoczęcie roku szkolnego, pożegnał się z prawem jazdy. 18-latek mocno przesadził

Teraz za jazdę pod wpływem alkoholu mężczyzna odpowie przed sądem. Ponieważ jazda z promilami jest uważana za przestępstwo, 50-latkowi grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i obligatoryjnie utrata uprawnień do kierowania pojazdami – nawet na 15 lat.

Sonda
Dostałeś kiedyś mandat za kierownicą?
Nasi Partnerzy polecają