Jechał z cofniętymi uprawnieniami, ale nie to było najgorsze

2020-03-26 9:51 Rafał Mądry
kontrola drogowa
Autor: Policja kontrola drogowa

Osoba kierująca pojazdem pod wpływem alkoholu jest poważnym zagrożeniem na drodze. Łomżyńscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 31-latka, który prowadził osobowego Hyundaia mając ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie! Mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

W środę 25 marca tuż przed 9.00, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży w Przytułach (woj. podlaskie) zatrzymali do kontroli Hyundaia. W rozmowie z kierowcą mundurowi wyczuli woń alkoholu. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 31-latek miał ponad 2,8 promila alkoholu.

Przeczytaj również: Audi zmiotło z drogi ciągnik rolniczy. Traktorzystę zabrał śmigłowiec LPR

Podczas prowadzonych czynności okazało się, że mieszkaniec powiatu ostrołęckiego miał też cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Osoba kierująca pojazdem pod wpływem alkoholu jest poważnym zagrożeniem na drodze. Nieważne czy wsiadając za kierownicę zamierzamy odbyć krótką podróż, czy pokonać setki kilometrów. Kierujący zawsze musi być w pełni skoncentrowany i zdolny do odpowiedniej reakcji, a alkohol zaburza tę sprawność. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości podlega surowej karze. Sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł oraz może ograniczyć bądź pozbawić wolności nawet do lat 2.

Najnowsze