Jedna kontrola, mnóstwo problemów. Jechał na zakazie i był poszukiwany

2021-10-11 15:41
Jechał na zakazie i był poszukiwany
Autor: Policja Jechał na zakazie i był poszukiwany

Dolnośląscy policjanci kontrolowali kierującego ciągnikiem rolniczym ze względu na niewłaściwe zabezpieczenie przewożonego ładunku. Jak się okazało, był to dopiero początek problemów. W trakcie kontroli ujawniono szereg nieprawidłowości i naruszeń prawa, dyskwalifikujących zarówno pojazd, jak i kierującego z poruszania się po drogach.

Pełniąc służbę w gminie Kąty Wrocławskie (woj. dolnośląskie) Wrocławscy policjanci postanowili dokonać kontroli drogowej kierującego ciągnikiem rolniczym, który nie zabezpieczył w sposób właściwy przewożonego ładunku sypkiego. Jak się okazało, był to dopiero początek jego problemów. 

W trakcie prowadzonych czynności mundurowi okazało się, że zatrzymanego kierowcę obowiązuje sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nie był to jednak koniec kłopotów, bowiem kierujący był poszukiwany celem odbycia kary 60 dni pozbawienia wolności za wcześniej popełnione czyny. Mundurowi mieli zastrzeżenia także do stanu technicznego pojazdu, a więc dalsza jazda nie była możliwa. Zatrzymany 42-latek zamienił traktor na radiowóz i w towarzystwie mundurowych pojechał na komisariat. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE