Pod osłoną nocy niszczył auta i podpalił Passata! Ogromne straty

2021-10-11 12:16
Niszczył auta i podpalił Passata
Autor: Policja Niszczył auta i podpalił Passata

Człuchowscy policjanci zatrzymali 44-letniego mieszkańca Człuchowa (woj. pomorska), podejrzanego o podpalenie w nocy 25 września osobowego Volkswagena. Właściciel pojazdu oszacował szkody na kilkanaście tysięcy złotych. Zatrzymanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek kryminalni z Człuchowa (woj. pomorskie) zatrzymali 44-latka podejrzanego o podpalenie osobowego Volkswagena Passata w nocy 25 września w Człuchowie. Na miejscu zdarzenia mundurowi zebrali materiał dowodowy, na podstawie którego przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzut podpalenia samochodu. Właściciel spalonego Passata wycenił straty na 40 tys. złotych. 

Jak się okazało, oskarżony miał więcej za uszami. W trakcie śledztwa funkcjonariusze ustalili, że 26 września wandal miał uszkodzić kolejny samochód i kierować groźby wobec mieszkańców. Wobec zatrzymanego  policjanci skierowali wniosek do Prokuratury Rejonowej w Człuchowie o tymczasowy areszt. Za podpalenie samochodu, który uległ niemal całkowitemu zniszczeniu grozi zatrzymanemu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE