Jego zdolności są imponujące. Co sprawia, że Jeep Wrangler jest tak dobry?

2020-01-14 19:40

Jeep Wrangler pod względem połączenia oferowanej wszechstronności oraz możliwości jazdy w terenie, nie ma sobie równych. To prawdziwy terenowy SUV z napędem 4x4 i imponującymi przełajowymi zdolnościami oraz jedyny tego typu samochód, umożliwiający jazdę z w pełni otwartą przestrzenią nad głową. Co dokładnie sprawia, że ten amerykański model jest tak dobry i doceniany przez specjalistów z dziedziny off-roadu na całym świecie?

Legendarne umiejętności terenowe Jeepa Wranglera sprawiają, że jest to najsprawniejszy Wrangler w historii. Wyposażenie w zależności od wersji, fabrycznie obejmuje dwa zaawansowane systemy napędu 4x4 (Command-Trac i Rock-Trac), elektroniczną blokadę przedniej i tylnej osi Tru-Lock, 32-calowe opony Goodrich Mud-Terrain BF oraz elektronicznie rozłączany przedni stabilizator i tylny dyferencjał blokowany na czas jazdy poza asfaltem. Wzorcowe w swojej kategorii są kąty: natarcia 36°, rampowy 20,8° i zejścia 31,4°, nie brakuje płyt osłonowych podwozia i progów bocznych do ekstremalnej jazdy terenowej.

WIDEO - zobacz Jeepa Wranglera w akcji

Wrangler tradycyjnie oferuje różne kombinacje dachów, zapewniając jeszcze większe poczucie wolności. Należą do nich: twardy dach (hardtop), miękki dach (soft top), wersja bez dachu (no top), łatwy w obsłudze, sterowany elektrycznie dach Sky One-Touch. Wszystkie te opcje jazdy pod gołym niebem pozwalają cieszyć się wolnością w każdym terenie i o każdej porze roku zarówno podczas jazdy w mieście, jak na szlaku. 

Testowaliśmy go: Wierny starej szkole. Jeep Wrangler Unlimited JL Rubicon 2.2 CRD 200 KM Rock-Trac 4x4 - OPINIA, WIDEO

Gama silników Wranglera obejmuje kilka możliwości do wyboru. Jednostka 2.2 MultiJet II turbo diesel zapewnia moc 200 KM. Benzynowy 2.0 generuje moc 272 KM. Obie te jednostki napędowe zestawione są z ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów, pojawiającą się po raz pierwszy w tym modelu. Ta ośmiobiegowa, automatyczna skrzynia ZF płynnie dobiera przełożenia i dobrze radzi sobie niezależnie od tego, czy jest to codzienny dojazd do pracy, czy ekstremalne pełzanie po skale.

4x4 of the Year

Jeep Wrangler po raz kolejny otrzymał nagrodę specjalną „4x4 of the Year”, przyznawaną przez angielski „4x4 Magazine”. Co roku, zespół ekspertów z „4x4 Magazine”, który jest jednym z najbardziej znanych na świecie magazynów specjalizujących się w samochodach 4x4, testuje dużą liczbę pojazdów z napędem na cztery koła, wyprodukowanych przez światowych producentów. Przed wydaniem werdyktu, oprócz oceny aut pod kątem właściwości jezdnych, jury ocenia te samochody również pod względem zdolności jazdy w terenie w kategorii małych, średnich i dużych SUV-ów oraz w kategorii „Performance SUV" i „Best Off-Roader". Nagrody specjalne dotyczą kategorii „Best Value", „Off-Road Award" oraz „Producent Roku Samochodu 4x4". 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE